Místo zúžení vozovky vyrostou na magistrále 2 semafory

ČTK ČTK
26. 6. 2012 16:05
Praha plánuje regulaci dopravy na magistrále, ale nikoli dvěma pruhy
Foto: Jaroslav Jiřička

Praha - Místo plánovaného zúžení na dva pruhy v každém směru vyrostou na pražské magistrále dva nové semafory, které budou regulovat dopravu.

Světelná zařízení budou stát na křížení ulice 5. května a Michelské ulice a za Nuselským mostem v napojení na Legerovu ulici. Návrh v úterý schválila rada hlavního města.

Zkušební zúžení Praha původně plánovala na letní prázdniny. Náměstek primátora Josef Nosek (ODS) ale řekl, že se návrh setkal s velkým odporem.

Na ulici 5. května tak vyrostou provizorní světelné křižovatky, které podle Noska bude možné kdykoliv vypnout. Do zkušebního provozu budou uvedeny v srpnu. Vyhodnocení bude k dispozici v říjnu.

"Chceme otestovat, co se stane, když přiškrtíme průjezd magistrálou a posuneme kolony z Legerovy ulice na Nuselský most. Je to pružnější opatření než zúžení vozovky," řekl Nosek.

Praha dlouhodobě uvažuje o tom, jak zklidnit provoz na vytížené magistrále. Původně tam chtěla na šest týdnů omezit průjezd na dva pruhy v každém směru. Se záměrem nesouhlasila například Praha 4, přes kterou magistrála vede.

 

Právě se děje

Další zprávy