Foto: ODS šokoval konec místopředsedkyně ve vedení, jinak kongres nepřekvapil

Petr Fiala obhájil post předsedy občanské demokratické strany.
Sjezd ODS měl být poměrně jasnou záležitostí. Petr Fiala ani první místopředsedkyně neměli žádné vyzyvatele, takže se očekával bezproblémový průběh.
Předseda Petr Fiala dorazil na sjezd do pražských Vysočan v dobré náladě.
Obhajoval silný mandát z ostravského kongresu v roce 2018, kde si jeho setrvání ve funkci předsedy přálo 93 procent delegátů.
Europoslanec Alexandr Vondra získal jednu nominaci na prvního místopředsedu, ale od počátku avizoval, že nemá ambice se o tento post ucházet a bude se chtít stát pouze řadovým místopředsedou.
Foto: Václav Vašků
Michal Polák Václav Vašků, Michal Polák
Aktualizováno 20. 1. 2020 9:22
Sobotní kongres ODS v Praze měl být poklidný a předvídatelný, ale delegáti nakonec jedno překvapení přece jen připravili. O post statutární místopředsedkyně přišla Alexandra Udženija. Neplánovaně ji nahradil Zbyněk Stanjura. O zbylá místa řadových místopředsedů se podělili Alexandr Vondra, Miloš Vystrčil, Martin Kupka a Martin Baxa.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy