Foto: ODS šokoval konec místopředsedkyně ve vedení, jinak kongres nepřekvapil

Petr Fiala obhájil post předsedy občanské demokratické strany.
Sjezd ODS měl být poměrně jasnou záležitostí. Petr Fiala ani první místopředsedkyně neměli žádné vyzyvatele, takže se očekával bezproblémový průběh.
Předseda Petr Fiala dorazil na sjezd do pražských Vysočan v dobré náladě.
Obhajoval silný mandát z ostravského kongresu v roce 2018, kde si jeho setrvání ve funkci předsedy přálo 93 procent delegátů.
Europoslanec Alexandr Vondra získal jednu nominaci na prvního místopředsedu, ale od počátku avizoval, že nemá ambice se o tento post ucházet a bude se chtít stát pouze řadovým místopředsedou.
Foto: Václav Vašků
Michal Polák Václav Vašků, Michal Polák
Aktualizováno 20. 1. 2020 9:22
Sobotní kongres ODS v Praze měl být poklidný a předvídatelný, ale delegáti nakonec jedno překvapení přece jen připravili. O post statutární místopředsedkyně přišla Alexandra Udženija. Neplánovaně ji nahradil Zbyněk Stanjura. O zbylá místa řadových místopředsedů se podělili Alexandr Vondra, Miloš Vystrčil, Martin Kupka a Martin Baxa.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 6 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy