Foto: Praha ožívá. Otevírají obchody i stánky s trdelníky, někde je ale stále mrtvo

Foto: Praha ožívá. Otevírají obchody i stánky s trdelníky, někde je ale stále mrtvo
Krtečky do výlohy připravit.
Ti, co přežili vládní restrikce, znovu otevírají. Jako toto parukářství.
Ani taková pravidla ale některým zákazníkům a zákaznicím, zdá se, nevadila.
Sem tam jsou tu ale i teď vidět fotografické manévry.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
28. 4. 2020 10:19
Centrum Prahy se po částečném uvolnění vládních restrikcí pomalu vrací k životu. Auta stojí na chodnících, otevřely obchody s oblečením, ukusovat můžete už i trdelníky, jen matrjošky jsou stále zavřené. Podívejte se, kdo už v centru využil vládního povolení znovu otevřít obchody do 2500 metrů čtverečních a kdo ne. A jak se absence turistů projevuje nejen na cenách.
 

Právě se děje

před 4 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 37 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
Další zprávy