DPP vymění a opraví eskalátory v metru za 160 milionů

ČTK ČTK
24. 4. 2013 13:42
Na staré eskalátory už nejsou nyní náhradní díly. Nové by měly vydržet nejméně 25 let
Pražský dopravní podnik plánuje letos vyměnit ve čtyřech stanicích metra celkem 14 eskalátorů za 100 milionů.
Pražský dopravní podnik plánuje letos vyměnit ve čtyřech stanicích metra celkem 14 eskalátorů za 100 milionů. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Pražský dopravní podnik plánuje letos vyměnit ve čtyřech stanicích metra celkem 14 eskalátorů za 100 milionů korun.

Kromě výměny celých eskalátorů se uskuteční 17 generálních oprav eskalátorů, za které podnik zaplatí 60 milionů korun. Informoval o tom mluvčí podniku Petr Vorlíček.

Kompletně se budou jezdící schody měnit ve stanicích Nové Butovice, Můstek a Náměstí Republiky na lince B. Šest eskalátorů se vymění i ve stanici Můstek na lince A. Vyměňované eskalátory patří mezi nejstarší provozovaná zařízení v pražském metru.

"Pohyblivé schody, které nyní vyměňujeme ve stanici Můstek, byly zprovozněny v listopadu 1985. Denně ve stanici Můstek přestoupí na 96 000 cestujících, takže mechanické části schodů jsou extrémně namáhány," uvedl Petr Vondráček z dopravního podniku.

Na staré eskalátory už nejsou nyní náhradní díly, například samotné stupně schodů.

Nové jezdící schody by měly vydržet nejméně 25 let. "Všechny nové eskalátory budou opatřeny bezpečnostními kartáči, které sníží možnost zranění na eskalátorech," uvedl technický ředitel podniku Jan Šurovský.

Podnik nyní už mění eskalátory na Můstku, akce by měla skončit 23. června. Další dvojice eskalátorů se zde bude měnit od 24. června do 19. září a poslední od 20. září do 17. prosince.

Během letoška se také bude opravovat 17 pohyblivých schodů, a to ve stanicích Českomoravská, Anděl, Staroměstská, Malostranská, Dejvická, Florenc a Želivského.

 

Právě se děje

Další zprávy