Pražské metro představilo nový návrh linky D, je levnější

Pražské metro představilo nový návrh linky D, je levnější
Náměstí Míru.
Náměstí Míru.
Náměstí Míru.
Náměstí Bratří Synků.
Foto: Dopravní podnik hl. města Prahy
Tereza Krobová Tereza Krobová
11. 6. 2012 16:22

Praha - Pražští radní schválili stavbu první etapy metra D. Povede ze stanice Pankrác do Písnice a obslouží sídliště v jižní části města. Radní hlasovali pro variantu, která počítá s odbočkou na Pankráci. Metro má přijít na necelých 25 miliard. Praha, která na investici nemá, hodlá požádat o dotaci Evropskou unii. Nová linka se má rozjet nejdříve v roce 2022. Druhá etapa "déčka" má později propojit Pankrác s Náměstím Míru.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy