Muž z Prahy byl zproštěn obžaloby za pokus o vraždu přítelkyně

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 1. 2016 14:47
Muži, jenž byl obviněn z pokusu o vraždu přítelkyně, soudy nejdříve uložily čtrnáctiměsíční trest za omezování svobody a nakonec ho zprostily obvinění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Muž, který byl viněn z pokusu o vraždu své družky, byl v květnu 2017 Městským soudem v Praze zproštěn obžaloby, jelikož soud neseznal, že by spáchaný čin byl trestným činem.

To, že chtěl partnerku v prosinci 2014 zabít poté, co ho chtěla z bytu vyhodit, se prokázat nepodařilo. Šestačtyřicetiletý muž se hájil tím, že dal ženě pouze "pár facek" a z bytu odešel.

Při jednání pražského městského soudu v červnu 2016 podle předsedkyně senátu Hany Hrnčířové bylo prokázáno, že muž ženu napadl poté, co chtěla, aby byt opustil. "K tomu ho poškozená opakovaně vyzývala," uvedla soudkyně. Muž podle ní "setrval v obydlí jiného, přičemž použil násilí".

Podle tehdejšího rozhodnutí soudu k napadení skutečně došlo, muž však ženu zabít nechtěl.

Muž se hájil tím, že ženu pouze zpohlavkoval a zbytek útoku si podle něj vymyslela. Ve vztahu se prý často hádali. Žena tvrdí, že mu v listopadu 2014 dala ultimátum, aby se z bytu odstěhoval. Obžalovaný to však prý nebral vážně.

Městský soud případ projednával několikrát. V lednu 2016 muže osvobodil, odvolací soud však kauzu vrátil zpět k projednání. V rozhodnutí, se kterým se ztotožnila i státní zástupkyně Markéta Pánková, soud v červnu 2016 naznačil, že by skutek měl být hodnocen právě jako omezování osobní svobody a uložil mu trest 14 měsíců za omezování svobody. V květnu 2017 nakonec muže obžaloby zprostil, jelikož soud neseznal, že by spáchaný čin byl trestným činem.

 

Právě se děje

Další zprávy