Charita naruby: Pražanům budou vařit lidé bez domova

Domácí Domácí
21. 3. 2013 12:55
Cílem projektu je ukázat, že lidé bez domova mají zkušenosti a chuť se zapojit
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Neobvyklý kulinářský zážitek si mohou příští týden vychutnat lidé v Praze. Ve čtvrtek 28. března totiž poblíž metra Křižíkova budou vařit oběd lidé bez domova.

Akci připravili klienti azylových domů Arcidiecézní charity ve spolupráci s občanským sdružením Jako doma.

Má upozornit na status bezdomovectví a na to, že i lidé, kteří se ocitli bez střechy nad hlavou, mají schopnosti a chuť být prospěšný.

"Lidé bez domova jsou v očích většinové společnosti většinou vnímáni jako ti, kteří něco jen pasivně přijímají. My ale věříme, že tomu tak není, a proto nás napadla charita naruby," vysvětlila Radka Hetmánková z organizace Jako doma.

Důležitý je podle ní i ten moment, kdy lidé navracejí svá umění zpět do komunity znevýhodněných.

"Pro osoby bez domova bude tedy jídlo zcela zdarma, osoby s domovem mohou přispět dobrovolným příspěvkem," dodala.

Občanské sdružení Jako doma si klade za cíl změnu společenského vnímání bezdomovectví a také upozorňovat na generový podtext bezdomovectví. V rámci svých aktivit se snaží o integraci osob bez domova.

Tak se žije bez domova, podivejte:

"Nosnou myšlenkou je fakt, že mnozí lidé bez domova mají schopnosti a dovednosti, o kterých časti ani netušíme," dodává členka sdružení Kristýna Ciprová.

Kromě toho by v rámci projetu "Žijeme spolu jako doma" měl vzniknout prostor, kde se mohou setkávat různí lidé napříč společností.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy