Sonda roku: Pepík a Pepa radí, jak přežít na ulici

Sonda roku: Pepík a Pepa radí, jak přežít na ulici
V přístřešku z plachty na prudkém svahu žižkovského kopce si na zimu nestěžovali. K snídani si vaří kakao. Hlad nemívají nikdy.
Dále se podává chléb s uzenou makrelou. Kuřiva je dost, Pepík byl v noci na Hlavním nádraží sbírat vajgly. Cigaretové papírky jsou jedním z mála zboží, které si kupují.
Starší Josef (Pepík 54 let) je na ulici pět let, specializuje se na prohledávání popelnic, ví, kde kdy mají chléb, kde vyhazují housky, kam zajít pro zeleninu.  Mladší Josef (Pepa 42let) sbírá kovy, bravurně tahá z kontejnerů zálohované lahve, stará se o oheň.
Dřeva bylo po Vánocích dost, nejlépe hoří stříbrné smrky, borovičky čadí. Maminky korzující s kočárky parkem si pak stěžují. Kolega mu "koupil" v popelnici parádní sekáček na dřevo.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
24. 12. 2010 12:01

Praha - Rok 2010 začal drsnou zimou a v podobném duchu i končí. Fotoreportér Ludvík Hradilek se ve sněhových závějích učil od Pepíka a Pepy, dvou bezdomovců, jak přežít na ulici. Po celou zimu tábořili v Žižkovském parku.

.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy