Sonda roku: Pepík a Pepa radí, jak přežít na ulici

Sonda roku: Pepík a Pepa radí, jak přežít na ulici
V přístřešku z plachty na prudkém svahu žižkovského kopce si na zimu nestěžovali. K snídani si vaří kakao. Hlad nemívají nikdy.
Dále se podává chléb s uzenou makrelou. Kuřiva je dost, Pepík byl v noci na Hlavním nádraží sbírat vajgly. Cigaretové papírky jsou jedním z mála zboží, které si kupují.
Starší Josef (Pepík 54 let) je na ulici pět let, specializuje se na prohledávání popelnic, ví, kde kdy mají chléb, kde vyhazují housky, kam zajít pro zeleninu.  Mladší Josef (Pepa 42let) sbírá kovy, bravurně tahá z kontejnerů zálohované lahve, stará se o oheň.
Dřeva bylo po Vánocích dost, nejlépe hoří stříbrné smrky, borovičky čadí. Maminky korzující s kočárky parkem si pak stěžují. Kolega mu "koupil" v popelnici parádní sekáček na dřevo.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
24. 12. 2010 12:01

Praha - Rok 2010 začal drsnou zimou a v podobném duchu i končí. Fotoreportér Ludvík Hradilek se ve sněhových závějích učil od Pepíka a Pepy, dvou bezdomovců, jak přežít na ulici. Po celou zimu tábořili v Žižkovském parku.

.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy