Na sídlišti hořelo, hasiči museli evakuovat 10 lidí

ČTK ČTK
25. 10. 2011 8:42
Požár způsobila technická závada na elektrické dečce, škoda je 70 000 korun
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Zlínského kraje

Pardubice - Hasiči museli v pondělí večer kvůli požáru v panelovém domě na pardubickém sídlišti v Polabinách evakuovat asi deset lidí.

Oheň vypukl v bytě v nižším patře a zamořil objekt kouřem. Nikdo nebyl zraněn, informovala mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

K požáru vyjely čtyři hasičské vozy, hasiči s pomocí žebříku vnikli do bytu ve druhém patře přes balkonové dveře. Místnosti byly plné kouře.

"V bytě došlo k technické závadě na elektrické dečce, kterou zlikvidovali během 30 minut," uvedla Horáková.

Dým hasiči odvětrali s použitím přetlakové ventilace. Škoda byla předběžně vyčíslena na 70 000 korun.

V pondělí hořelo také v rodinném domu v Lipolticích na Pardubicku. Požár zasáhl jednu místnost ve druhém patře, jeden člověk, který se nadýchal kouře, byl převezen do nemocnice.

V domě se vznítil hořlavý materiál v těsné blízkosti rozpálených kamen. Škoda dosáhla odhadem 100 000 korun.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy