Muž plánoval dvojnásobnou vraždu, skončil ve vazbě

ČTK ČTK
3. 5. 2013 13:13
Policie obvinila jednapadesátiletého muže z Pardubicka z přípravy vraždy dvou lidí
Policie obvinila jednapadesátiletého muže z Pardubicka z přípravy vraždy dvou lidí.
Policie obvinila jednapadesátiletého muže z Pardubicka z přípravy vraždy dvou lidí. | Foto: Reuters

Pardubice - Policie obvinila jednapadesátiletého muže z Pardubicka z přípravy vraždy dvou lidí.

Plánoval ji prý od poloviny února letošního roku. O případu informovala mluvčí krajské policie Jitka Vavřinová.

"Na muže byl bezprostředně po obvinění podán návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval," uvedla Vavřinová.

Více informací zatím nechce policie poskytnout. Podle Pardubického deníku je obviněným majitel několika restauračních zařízení, jednou z obětí měla být údajně jeho bývalá milenka.

Kriminalisté zatím pokračují ve vyšetřování, v současnosti čekají na výsledky znaleckých posudků. Během několika týdnů by měl být případ ukončen a předán státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby.

Muži hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy