Kraj přispěje silničářům na opravy silnic 30 miliony

ČTK ČTK
29. 3. 2011 13:26
Loni přidalo peníze ministerstvo dopravy, letos však s příspěvkem nepočítá

Pardubice - Třicet milionů korun přidá Pardubický kraj na opravu silnic nižších tříd.

Dlouhá zima způsobila rozsáhlé škody a silničářům rozpočet stačit nebude, řekl náměstek hejtmana Roman Línek (KDU-ČSL). Silničáři tak budou mít na údržbu a opravy zhruba 380 milionů korun.

"Loni nám dalo ministerstvo dopravy 48 milionů korun, vláda zohlednila, že zima byla loni velmi náročná, ale ta letošní byla náročná stejně, někdy byly i vyšší škody," řekl Línek.

Podle Línka vláda letos s příspěvkem nepočítá. Kraj proto dá peníze silničářům z rozpočtu. Rozhodnutí rady ještě musejí schválit zastupitelé. Peníze musí správa a údržba silnic použít na opravy výtluků.

"Snažíme se zajistit slušnou opravu silnic. Věřím, že to nebude jen na záplaty, ale že se silnice vyfrézují a dostanou do slušné kondice," řekl Línek.

Silniční síť v Pardubickém kraji patří k nejhustším v zemi. Kraj se stará o zhruba 3130 kilometrů komunikací druhé a třetí třídy a 810 mostů. Silničáři dostávají na údržbu a opravy přibližně 350 milionů korun ročně, nyní budou mít ještě 30 milionů korun navíc. Zimní měsíce loni vyšly silničáře asi na 120 milionů korun. Jen za údržbu loni vydali 155 milionů korun, což je nejvíc v historii kraje.

"Na jeden kilometr vychází 114 tisíc korun včetně sekání trávy, pluhování a značení, což je částka poměrně nízká," řekl Línek.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy