Povodí Moravy bude měsíc čistit koryto říčky Sitky

ČTK ČTK
1. 7. 2011 17:15
Cílem je zajistit lepší odtok vody v období přívalových dešťů
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Fránek

Šternberk (Olomoucko) - Pracovníci státního podniku Povodí Moravy zahájí tento měsíc čištění a opravu opevnění koryta říčky Sitky ve Šternberku na Olomoucku.

Cílem akce, která bude stát zhruba 665.000 korun, je zajistit lepší odtok vody především v období přívalových dešťů.

Opevnění koryta Sitky poškodila jarní velká voda v letech 2008 a 2009. V opěrných zdech jsou vypadlé kameny a vydrolené spáry. Základy zdí jsou podemleté. Kapacitu koryta navíc snižují nánosy.

"Po provedení staveb se zde výrazně zlepší odtokové poměry zejména v období zvýšených vodních stavů a přívalových dešťů," uvedl ředitel závodu Horní Morava David Fína.

Podle vedoucího provozu olomouckého Povodí Moravy Josefa Holáska před zahájením oprav rybáři v úseku odloví ryby a přepraví je jinam.

Hladinu říčky Sitka už několikrát zvedly přívalové deště. Ve městě se však zatím z břehů nevylila.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy