Pachatel ohrozil vlaky, na koleje dal desítky kamenů

ČTK ČTK
6. 5. 2013 9:58
Pachatel je podezřelý z obecného ohrožení, policisté žádají o pomoc také veřejnost
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Šumperk - Policisté pátrají po pachateli, který ohrozil vlaky na Šumpersku.

Na koleje v několika případech položil větší množství kamenů. Strojvedoucí si jich ve dvou případech včas všimli, vlak zastavili a kameny odstranili.

Pachatel je podezřelý z obecného ohrožení, policisté žádají o pomoc také veřejnost. Řekl to krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Překážky na trati se naposledy ocitly v sobotu za zastávkou Vikýřovice ve směru na Petrov nad Desnou.

"V době mezi 13:00 a 16:15 ve třech případech položil neznámý pachatel na kolej různé množství kamenů. Ve dvou případech došlo k rozjetí položených kamenů a ve třetím případě strojvedoucí vlak zastavil a v délce tří metrů odstranil 65 kamenů," uvedl policejní mluvčí.

Podobný případ se stal také na konci dubna poblíž vlakové zastávky u Nového Malína směrem na Olomouc. Tam neznámý pachatel položil na kolej dva větší kameny. "Strojvedoucí si kamenů povšiml a odstranil je," dodal mluvčí.

Policisté žádají případné svědky, kteří mají jakékoli informace k těmto činům, aby kontaktovali linku 158.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Papež jmenoval 13 kardinálů, devět může volit jeho nástupce

Papež František v neděli oznámil, že jmenoval 13 nových kardinálů. Povýšeni do kardinálského stavu budou při slavnostní konsistoři ve Vatikánu 28. listopadu. Devíti z nich je méně než 80 let, takže se mohou stát členy konkláve, které po smrti nebo rezignaci nynější hlavy římskokatolické církve vybere příštího papeže, uvedla agentura Reuters.

Papež jména nových kardinálů překvapivě oznámil z okna své pracovny věřícím na Svatopetrském náměstí. Mezi jmenovanými kardinály je také washingtonský arcibiskup Wilton Gregory, který se tak stane prvním černošským prelátem s červenou čepičkou.

Kardinály se stanou také Ital působící dlouhodobě ve Vatikánu Raniero Cantalamessa, arcibiskup z rwandského Kigali Antoine Kambanda, arcibiskup José Feurte Advincula z Filipín nebo arcibiskup Celestino Aós ze Santiaga de Chile.

Devět nových volitelů papeže podle agentury Reuters pochází z celého světa a zvyšují pravděpodobnost, že i příští papež bude pokračovat v politice papeže Františka, který byl zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy