Nákupní zónu a nádraží ve Štenberku ohlídá nová kamera

ČTK ČTK
2. 4. 2013 17:42
Radnice letos do prevence kriminality investuje s pomocí státní dotace milion korun
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Šternberk - Radnice ve Šternberku na Olomoucku chce letos s pomocí státní dotace investovat do programu prevence kriminality téměř milion korun.

Peníze město použije na kamerový systém, hřiště i asistenty prevence kriminality, sdělila mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

"Město díky dotaci rozšíří o jeden bod městský kamerový systém, vytvoří venkovní prostor s fitness prvky pro mládež od dvanácti let v lokalitě Olomoucká a zaměstná dva asistenty prevence kriminality, které povede proškolený mentor," uvedla Černocká.

Nová kamera bude ve Šternberku monitorovat obchodní zónu, okolí vlakového nádraží a nového autobusového nádraží, kde je zvýšená koncentrace veřejnosti. "Je zde také zvýšené riziko protiprávních jednání," řekla Černocká.

Hřiště pro mládež bude postaveno v sousedství základní školy, parku a velkého sídliště, na kterém mladí lidé nemají příliš mnoho příležitostí pro pohybové aktivity.

"Umístění venkovních strojů pro fitness umožní podchytit zájem o sport a nastartovat zájem o změnu životního stylu také ve skupině sociálně vyčleněných zájemců ze sociálně slabého prostředí," uvedla Černocká.

Radnice už připravuje výběrové řízení na rozšíření kamerového systému, hřiště i asistenty prevence kriminality.

Šternberk na tyto tři projekty dostane státní dotaci 823.000 korun. "Předpokládané náklady z rozpočtu jsou 124.145 korun, mohou se však změnit na základě výsledků výběrového řízení," dodala Černocká.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy