Nákupní zónu a nádraží ve Štenberku ohlídá nová kamera

ČTK ČTK
2. 4. 2013 17:42
Radnice letos do prevence kriminality investuje s pomocí státní dotace milion korun
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Šternberk - Radnice ve Šternberku na Olomoucku chce letos s pomocí státní dotace investovat do programu prevence kriminality téměř milion korun.

Peníze město použije na kamerový systém, hřiště i asistenty prevence kriminality, sdělila mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

"Město díky dotaci rozšíří o jeden bod městský kamerový systém, vytvoří venkovní prostor s fitness prvky pro mládež od dvanácti let v lokalitě Olomoucká a zaměstná dva asistenty prevence kriminality, které povede proškolený mentor," uvedla Černocká.

Nová kamera bude ve Šternberku monitorovat obchodní zónu, okolí vlakového nádraží a nového autobusového nádraží, kde je zvýšená koncentrace veřejnosti. "Je zde také zvýšené riziko protiprávních jednání," řekla Černocká.

Hřiště pro mládež bude postaveno v sousedství základní školy, parku a velkého sídliště, na kterém mladí lidé nemají příliš mnoho příležitostí pro pohybové aktivity.

"Umístění venkovních strojů pro fitness umožní podchytit zájem o sport a nastartovat zájem o změnu životního stylu také ve skupině sociálně vyčleněných zájemců ze sociálně slabého prostředí," uvedla Černocká.

Radnice už připravuje výběrové řízení na rozšíření kamerového systému, hřiště i asistenty prevence kriminality.

Šternberk na tyto tři projekty dostane státní dotaci 823.000 korun. "Předpokládané náklady z rozpočtu jsou 124.145 korun, mohou se však změnit na základě výsledků výběrového řízení," dodala Černocká.

 

Právě se děje

před 2 minutami

V německém Rot am See se střílí, podle médií zemřelo šest lidí

Z německého města Rot am See je hlášena střelba, při které podle magazínu Focus zahynulo šest lidí. Policie podle agentury DPA zadržela jednoho podezřelého.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy