Muž odjel ve čtvrtek ráno na bagru, stroj našli prázdný

Domácí Domácí
8. 7. 2011 19:10
Policie pátrá po pohřešovaném Václavu Opluštilovi z Bohuňovic na Olomoucku
Pohřešovaný Václav Opluštil
Pohřešovaný Václav Opluštil | Foto: Policie ČR

Olomouc - Policie  pátrá po pohřešovaném devětatřicetiletém Václavu Opluštilovi z Bohuňovic na Olomoucku.

Pohřešovaný muž odjel ve čtvrtek v sedm hodin ráno z místa trvalého bydliště na žlutém bagru značky Caterpilar, žluté barvy (registrační značka MOO 04 54). "Tento stavební stroj byl nalezen mezi obcemi Grygov a Majetín," doplňuje policejní mluvčí Michal Pižurin.

Václav Opluštil je 175 cm vysoký, střední postavy, má hnědé krátké vlasy a hnědé oči. Nosí středně husté vousy hnědé barvy, tzv. bradku.

V době zmizení měl muž na sobě tričko žlutohnědé barvy s krátkými rukávy, šedé látkové kraťasy a byl obut do sandálů.

"V případě, že jste výše uvedenou osobu viděli nebo máte informace, kde se nachází, volejte na tísňovou linku Policie České republiky 158 nebo se obraťte na nejbližší útvar Policie České republiky," žádá mluvčí policie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy