Hořící cisterna na R35 u Olomouce omezila provoz

ČTK ČTK
9. 10. 2013 9:36
Hasičům se požár podařilo zlikvidovat, silnice je opět průjezdná.
Foto: HZS Libereckého kraje

Olomouc - Na rychlostní silnici R35 u Olomouce hořela v noci část cisterny převážející asfalt. Požár se rozšířil od pneumatik na nákladním vozidle, zasáhl i opláštění cisterny. Hasičům se však podařilo oheň zlikvidovat.

Škoda se vyšplhala na 350 tisíc korun. Příčinou je technická závada, řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Nehoda na čas zastavila dopravu, nyní je podle policistů provoz obnoven levým jízdním pruhem.

Požár na obchvatu Olomouce u sjezdu k Olympii na místě likvidovaly tři jednotky hasičů.

"Hasiči po svém příjezdu během několika minut lokalizovali požár již i na opláštění cisterny, zde došlo k hoření asfaltu na vnější straně cisterny," uvedl Hošák.

Nebezpečná místa poté zkontrolovali termokamerou a ochladili pláště a disky ohořelých kol. Převážený materiál následně majitel přečerpal do další cisterny.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn, nehoda však omezila dopravu na rychlostní silnici. Podle krajského policejního mluvčího Josefa Bednaříka musela být silnice kvůli odstranění cisterny ráno uzavřena. Kolem půl deváté byl provoz na R35 v místě nehody obnoven levým jízdním pruhem.

Během posledních hodin se jedná již o třetí podobný výjezd hasičů k nahlášenému požáru nákladního auta.

Ve dvou předchozích případech šlo o technickou pomoc, autům unikal olej a byly zakouřeny. V úterý olomoučtí hasiči likvidovali požár osobního vozidla na ulici I.P. Pavlova.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy