Dvě silnice v Olomouckém kraji zůstávají neprůjezdné

ČTK ČTK
4. 4. 2013 8:29
V Olomouckém kraji v noci ustalo sněžení a situace na silnicích se zlepšila
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Olomouc - V Olomouckém kraji v noci ustalo sněžení a situace na silnicích se zlepšila, místy však na vozovkách leží zbytky rozbředlého sněhu nebo se tvoří sněhové jazyky.

Silničářům se v noci podařilo zprovoznit tři z pěti úseků silnic, které byly kvůli závějím ve středu uzavřeny. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Na Prostějovsku řidiči i ve čtvrtek ráno zatím neprojedou po silnici druhé třídy mezi Drahany a Nivou.

Od půlnoci je opět v provozu silnice v úseku Otaslavice - Dobrochov, kterou v pondělí také zavál sníh a silničářům se večer podařilo silnou vrstvu sněhu z vozovky odstranit.

"Vítr se už utišil, takže dnes na silnici z Drahan do Nivy pošleme frézu a pokusíme se ji také zprovoznit," řekl dispečer prostějovské správy silnic.

Na Olomoucku se silničářům v noci podařilo obnovit provoz v úseku mezi Novou Véskou a Norberčany a mezi obcemi Arnoltice a Veveří. Ráno zůstala uzavřena pouze silnice spojující Hraničné Petrovice a Jívovou.

"Chystáme se tam poslat frézu, která by měla úsek během dneška zprůjezdnit," uvedl dispečer olomoucké správy silnic.

Silnice první a druhé třídy na Olomoucku, Prostějovsku, Přerovsku a Šumpersku jsou ráno holé a mokré. Ve vyšších polohách Prostějovska a Olomoucka se ale na cestách kvůli silnému větru stále tvoří sněhové jazyky.

Na Jesenicku na silnicích leží zbytky rozbředlého sněhu a řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností. Méně důležité cesty ve vyšších polohách Olomouckého kraje ráno pokrývá vrstva ujetého sněhu s posypem.

Na Prostějovsku a Přerovsku na nich leží zbytky rozbředlého sněhu, který pokrývá také silnici přes Červenohorské sedlo na pomezí Šumperska a Jesenicka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 2 hodinami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy