Chtěl léčit konopím. Soud ho za to potrestal podmínkou

Domácí ČTK Domácí, ČTK
27. 10. 2010 9:51
Policie zabavila u manželů Dvořákových z Prostějovska stovky rostlin konopí
Dvořák využíval konopí k výrobě mastí a tinktur.
Dvořák využíval konopí k výrobě mastí a tinktur. | Foto: Reuters

Prostějov - Soud potrestal Dušana Dvořáka, který ve velkém pěstoval konopí k léčebným účelům.

Okresní soud v Prostějově mu vyměřil 30 měsíců vězení s tříletým podmíněným odkladem. Jeho ženu Radomíru naopak obžaloby zprostil.

Manželé pěstování konopí nepopírali a nijak se s ním netajili. Obžalobu ale od počátku odmítali.

Policie u nich zabavila rostliny poprvé v polovině loňského srpna. V Ospělově, části obce Ludmírov, našla jak sušený materiál, tak stovky rostlin na zahradě. Policie tvrdí, že jich bylo asi 800, podle ještě víc.

Odsouzený muž léčbu konopím dlouhodobě propaguje. Marihuanu používal například k výrobě mastí nebo tinktur, které rozdával. Konopí podle něj mělo sloužit k výzkumu a policisté ho prý sklidili a zabavili nezákonně.

Dvořák s pěstováním konopí nepřestal ani po razii. Dalších více než 300 rostlin tak policie v Ospělově zabavila i začátkem letošního září.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy