V opilosti udusil kamaráda polštářem, dostal 15 let

ČTK ČTK
5. 9. 2012 11:53
Známého po hádce údajně napadl i přesto, že byl ve velmi špatném zdravotní stavu

Ostrava - Ostravský krajský soud poslal za vraždu kamaráda na 15 let do vězení pětapadesátiletého Františka Heczka.

Odsouzený podle obžaloby svou oběť v opilosti v Havířově udusil polštářem. Policistům se nejdříve přiznal. U soudu naopak tvrdil, že je nevinný.

Známého po hádce údajně napadl i přesto, že byl ve velmi špatném zdravotní stavu.

Podle vyšetřování jej nejprve bil pěstmi a pak do něho kopal. Nakonec nasedl na jeho hrudník a nos i ústa mu překryl polštářem.

U soudu muž tvrdil, že chtěl kamarádovi jen utřít krev u nosu.

Rozsudek není pravomocný. Státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

Podle soudce napadený muž neměl moc šancí se bránit. "Po úraze v dole přišel o rodinu. Žil sám a hodně pil alkohol. Hlavně krabicové víno. Když měl alkohol, nemusel jíst. Proto byl vyhublý, trpěl astmatem a kašlem," popsal oběť soudce.

Heczko zase žil jako bezdomovec. Přespával venku či u známých, pro které občas vykonával nějaké práce.

Se svou obětí se znal dobře. V osudný den se potkali a vyrazili do bytu později zavražděného muže. Tam popíjeli a pravděpodobně se i pohádali. Důvod byl podle obžaloby malicherný.

Heczko se postupně třikrát přiznal. Později ale svou výpověď stáhl. Tvrdil, že na něj policisté vyvíjeli nátlak. "Nabídli mi za přiznání cigaretu. Tak jsem se přiznal. Bylo mi všechno jedno," tvrdil. Jeho verzi ale soudce neuvěřil a označil ji za účelovou

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy