reklama
 
 

Policie našla v bytě zastřeleného dlužníka další zbraně. Úřednice i exekutor zůstávají v nemocnici

Aktualizováno 21. 7. 2016 15:41
V traumatologickém centru Fakultní nemocnice v Ostravě i nadále zůstávají oba zranění po středeční střelbě v Ostravě-Hrušově. Dlužník je postřelil při soudním vystěhování. Zraněná úřednice je na standardním oddělení, exekutor je na jednotce intenzivní péče. Stav obou zraněných je stabilizovaný. Při incidentu byl lehce zraněn i zasahující policista. Útočníka policie zastřelila. Ve střelcově bytě nalezli policisté během domovní prohlídky další střelné zbraně, které byly nabité, a také stovky nábojů.

Ostrava - Zdravotní stav jednapadesátiletého exekutora a sedmatřicetileté úřednice, které ve středu v Ostravě-Hrušově nelegálně drženou útočnou puškou postřelil šedesátiletý dlužník, je stabilizovaný. "Oba nadále zůstávají v péči lékařů Fakultní nemocnice Ostrava," upřesnil náměstek pro léčebnou péči Josef Srovnal. Útočníka policie zastřelila.

Oba pacienti jsou na traumatologickém centru. Úřednice, která exekutora doprovázela jako nezúčastněná osoba a utrpěla méně závažná poranění, leží na standardním oddělení. Lékaři zatím neočekávají, že by ji propustili do domácího léčení. Muž, který byl po střelbě zraněn vážněji, nadále zůstává na jednotce intenzivní péče.

Policisty na místo přivolal exekutor, který si nebyl jistý svou bezpečností. Když na místo dorazili, chtěl zahájit exekuci. Policisté šli k domu první, civilisté za nimi. K domu už ale nedošli, muž vyšel ze dveří a začal střílet. Policisté palbu opětovali a muže zastřelili. Kromě exekutora a úřednice dlužník lehce zranil také zasahujícího policistu.

Muž střílel z nelegálně držené útočné pušky. Podle kriminalistů mohl být útok předem připravený a promyšlený. Ve střelcově bytě nalezli policisté během domovní prohlídky další střelné zbraně, které byly nabité, a také stovky nábojů, uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policisté již začali s výslechy svědků a přibráni byli i znalci, například z oboru genetiky, daktyloskopie či balistiky. "Vrchní komisař nařídil soudní pitvu zesnulého," uvedla Holčáková.

Na místě byli i další lidé - zaměstnanci stěhovací služby či zástupce majitele budovy. Podle exekutorské komory byl dlužník o postupu informován a několik týdnů měl možnost se z bytu vystěhovat, což neučinil. Případ kriminalisté kvalifikovali jako pokus o vraždu.

Zásahem policistů se už zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), což je v obdobných případech standardní postup. "Je to běžný postup v rámci povinností, které inspekci ze zákona náleží. Každým takovým zákrokem policie, kdy dojde ke zranění nebo úmrtí, ať již zasahujících příslušníků bezpečnostního sboru, pachatele, nebo i dalších civilních osob, se GIBS standardně zabývá. Předmětem těch šetření jsou obecně vždy všechny okolnosti, které s danou situací nějakým způsobem souvisí, a je to tak i v tomto případě," řekla mluvčí GIBS Radka Sandorová.

autor: ČTK | 21. 7. 2016 11:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama
  reklama