reklama
 
 

Stará lávka padne, nová spojí město s Karolinou

17. 3. 2011 11:48
Lávka pro pěší, která spojovala ostravské autobusové nádraží s vlaky, čeká demolice

Ostrava - Lávku pro pěší nad Místeckou ulicí v Ostravě nahradí nová. Investor dal před návrhem Evy Jiřičné přednost levnější variantě.

Současné přemostění čeká demolice, která začne koncem března. Nově postavená lávka spojí obchodní centrum Nová Karolina s autobusovým nádražím, měla by vyrůst do konce roku.

"My jsme po zralých úvahách vyčlenili na takovouto lávku v rozpočtu 50 až 80 milionů korun. Všechny původní nabídky byly kolem 200 milionů. To se ukázalo jako neřešitelné," vyjádřil se v České televizi zástupce investora, společnosti Multi Development, Luboš Kočí.

Původně plánovaná lávka od Evy Jiřičné je tak podle firmy příliš drahá. "Ty firmy, které byly požádány o ocenění, myslím, že to trošku předražily. To je neobyčejně komplikovaný projekt, který nikdy nedělaly, my si myslíme, že by ta cena byla poloviční," oponuje architektka.

Právě návrh přemostění měl být zárukou kvalitní architektury v přeměňované oblasti. Změn navíc dozná oproti původním plánům i podoba obchodního centra. Zástupci města přiznávají, že i přes jednání s investorem nemají možnost jeho rozhodnutí změnit.

Místecká ulice bude kvůli demolici pěšího mostu od 26. do 28. března uzavřená, do dokončení stavby bude v místě platit částečné omezení provozu. Trasu pro pěší, která povede přes ulicí 28. října a podchodem Frýdlantské mosty, vyznačí informační tabule.

autor: Michal Kalina | 17. 3. 2011 11:48

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama
  reklama