Stará lávka padne, nová spojí město s Karolinou

Michal Kalina
17. 3. 2011 11:48
Lávka pro pěší, která spojovala ostravské autobusové nádraží s vlaky, čeká demolice
Lávka, která do konce roku nahradí původní přemostění Místecké ulice.
Lávka, která do konce roku nahradí původní přemostění Místecké ulice. | Foto: Statutární město Ostrava

Ostrava - Lávku pro pěší nad Místeckou ulicí v Ostravě nahradí nová. Investor dal před návrhem Evy Jiřičné přednost levnější variantě.

Současné přemostění čeká demolice, která začne koncem března. Nově postavená lávka spojí obchodní centrum Nová Karolina s autobusovým nádražím, měla by vyrůst do konce roku.

"My jsme po zralých úvahách vyčlenili na takovouto lávku v rozpočtu 50 až 80 milionů korun. Všechny původní nabídky byly kolem 200 milionů. To se ukázalo jako neřešitelné," vyjádřil se v České televizi zástupce investora, společnosti Multi Development, Luboš Kočí.

Původně plánovaná lávka od Evy Jiřičné je tak podle firmy příliš drahá. "Ty firmy, které byly požádány o ocenění, myslím, že to trošku předražily. To je neobyčejně komplikovaný projekt, který nikdy nedělaly, my si myslíme, že by ta cena byla poloviční," oponuje architektka.

Návrh od Evy Jiřičné byl podle investora příliš drahý. Architektka si to nemyslí.
Návrh od Evy Jiřičné byl podle investora příliš drahý. Architektka si to nemyslí. | Foto: Statutární město Ostrava

Právě návrh přemostění měl být zárukou kvalitní architektury v přeměňované oblasti. Změn navíc dozná oproti původním plánům i podoba obchodního centra. Zástupci města přiznávají, že i přes jednání s investorem nemají možnost jeho rozhodnutí změnit.

Místecká ulice bude kvůli demolici pěšího mostu od 26. do 28. března uzavřená, do dokončení stavby bude v místě platit částečné omezení provozu. Trasu pro pěší, která povede přes ulicí 28. října a podchodem Frýdlantské mosty, vyznačí informační tabule.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy