Bratrovrah si odsedí 15 let, sourozence ubil pěstmi

ČTK ČTK
14. 1. 2011 10:29
Vražda se stala na ubytovně, kde společně bydleli

Ostrava - Krajský soud v Ostravě v pátek poslal za mříže Radovana Mrlinu, který v opilosti ubil svého bratra pěstmi a nohou od stolu.

Mrlina, který se k činu přiznal, stráví ve vězení 15 let.

Vražda se stala na ubytovně, kde společně bydleli.

"Oba hodně popíjeli. Dá se říci, že to byla jejich hlavní náplň dne," řekla státní zástupkyně Brigita Bilíková.

Rozsudek je pravomocný. Obžalovaný se ještě v soudní síni vzdal práva na odvolání. Stejně se rozhodla i státní zástupkyně.

"Trest ve spodní polovině sazby jsem navrhovala. Není důvod se odvolávat," řekla.

Podle obhájkyně to byla nešťastná událost

Obhájkyně obžalovaného Judita Naglíková řekla, že klient činu lituje. "Byla to nešťastná událost. Neměli zas tak špatný vztah," sdělila po vyhlášení rozsudku.

Mrlina se ke staršímu bratrovi na ubytovnu Hlubina přistěhoval v polovině roku 2009. V té době přišel o byt, za který neplatil. Pracoval jen příležitostně a brigádně. Peníze měl především ze sociálních dávek.

V bytě s nimi popíjeli i bratrovi kamarádi. To se obžalovanému nelíbilo a často známé vyhazoval. Právě to byl i důvod, proč se loni v polovině června pohádal s bratrem.

Hádali se kvůli televizi

Osudný večer se ale hádali i kvůli sledování televize. Během sporu pak obžalovaný vytahoval dlouho neprobrané záležitosti. Vyčítal bratrovi absenci na své svatbě i na pohřbu matky.

Podle soudce pak jednal ve zlostném afektu.

Bratra bil Mrlina nejprve pěstmi. Pak ho kopal a nakonec na něj zaútočil dřevěnou nohou stolu. Způsobil mu závažná poranění hlavy a hrudníku.

Po útoku šli oba muži spát. Napadený okolo 6. hodiny zemřel.

Když bratr jeho tělo našel na záchodě, okamžitě přivolal pomoc. Zdravotníci ale už muži nedokázali pomoct. Zemřel na následky vnitřních zranění.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy