Vybaven na festival: vstupenka a 75 tablet extáze

ČTK ČTK
26. 8. 2012 11:51
Policie zasahovala o víkendu u Máchova jezera, hledala drogy a podnapilé
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Filip Fojtík

Doksy - U devatenácti lidí našli policisté o víkendu u Máchova jezera drogy a zadrželi přitom jednoho celostátně hledaného muže. Dvanáct řidičů bylo pod vlivem alkoholu nebo drog.

Nedaleko Doks se konaly o víkendu dva festivaly, na které dorazilo 17 tisíc lidí. Na pláži Klůček se uskutečnil největší tuzemský festival taneční hudby Mácháč 2012 a na hradu Bezděz vystoupily hvězdy rocku a popu.

Větší množství omamných látek mělo u sebe jedenáct lidí. "Formálně jsme zahájili jejich trestní stíhání. Obvinění jim sdělíme, až budeme mít výsledky odborné expertizy," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Marihuana, perník a extáze

Podle prvotního zjištění u nich našli marihuanu, pervitin nebo extázi. Například 22letý mladík měl u sebe 75 tablet extáze, dvacetiletý dokonce 83 a k tomu ještě marihuanu. Za držení většího množství marihuany hrozí rok vězení, za pervitin či extázi dva roky. Dva muži ve věku 24 a 36 let mohou dostat až pětiletý trest, drogy totiž prodávali.

Omamné látky objevili policisté u dalších osmi lidí. "Vzhledem k malému množství se trestného činu nedopustili, čeká je správní řízení," upřesnila mluvčí.

Řídil alkohol a někdy drogy

Od páteční noci policisté zkontrolovali u Máchova jezera 366 lidí a 263 aut. Pět řidičů bylo pod vlivem alkoholu, sedm pod vlivem drog. Všechny čeká správní řízení.

Největší hvězdou festivalu taneční hudby byla švédská houseová formace Dada Life, na akci zahráli i přední tuzemští dýdžejové. Na Bezdězu vystoupili David Koller, Tomáš Klus či skupiny MIG 21 a Chinaski.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a místo toho zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Babiš v důvodové zprávě uvádí, že navrhované snížení daňového zatížení práce je zamýšleno pouze na dva roky. O definitivním daňovém režimu a výši sazeb se podle něj rozhodne podle aktuálního ekonomického a fiskálního vývoje.

 

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy