Vybaven na festival: vstupenka a 75 tablet extáze

ČTK ČTK
26. 8. 2012 11:51
Policie zasahovala o víkendu u Máchova jezera, hledala drogy a podnapilé
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Filip Fojtík

Doksy - U devatenácti lidí našli policisté o víkendu u Máchova jezera drogy a zadrželi přitom jednoho celostátně hledaného muže. Dvanáct řidičů bylo pod vlivem alkoholu nebo drog.

Nedaleko Doks se konaly o víkendu dva festivaly, na které dorazilo 17 tisíc lidí. Na pláži Klůček se uskutečnil největší tuzemský festival taneční hudby Mácháč 2012 a na hradu Bezděz vystoupily hvězdy rocku a popu.

Větší množství omamných látek mělo u sebe jedenáct lidí. "Formálně jsme zahájili jejich trestní stíhání. Obvinění jim sdělíme, až budeme mít výsledky odborné expertizy," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Marihuana, perník a extáze

Podle prvotního zjištění u nich našli marihuanu, pervitin nebo extázi. Například 22letý mladík měl u sebe 75 tablet extáze, dvacetiletý dokonce 83 a k tomu ještě marihuanu. Za držení většího množství marihuany hrozí rok vězení, za pervitin či extázi dva roky. Dva muži ve věku 24 a 36 let mohou dostat až pětiletý trest, drogy totiž prodávali.

Omamné látky objevili policisté u dalších osmi lidí. "Vzhledem k malému množství se trestného činu nedopustili, čeká je správní řízení," upřesnila mluvčí.

Řídil alkohol a někdy drogy

Od páteční noci policisté zkontrolovali u Máchova jezera 366 lidí a 263 aut. Pět řidičů bylo pod vlivem alkoholu, sedm pod vlivem drog. Všechny čeká správní řízení.

Největší hvězdou festivalu taneční hudby byla švédská houseová formace Dada Life, na akci zahráli i přední tuzemští dýdžejové. Na Bezdězu vystoupili David Koller, Tomáš Klus či skupiny MIG 21 a Chinaski.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Kabátek zůstane ve své funkci. Správní rada nepovažuje jeho přednostní očkování za porušení právních předpisů

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Zemřel fotograf Pavel Jasanský, bylo mu 82 let

Ve věku 82 let zemřel Pavel Jasanský. Byl jedním z nejosobitějších a nejinovativnějších českých fotografů 60. až 80. let minulého století, míní kurátor Pavel Vančát, který s ním spolupracoval na mnoha výstavách. Jasanský se věnoval divadelní fotografii a grafické úpravě tiskovin, fotografoval zpěváky i hudební skupiny. Spolupracoval s Divadlem za branou či Divadlem Na zábradlí.

Vytvářel subjektivní dokumenty a rozměrné snímky aktů, asambláže a plastiky. Kromě fotografií tvořil i grafiky, objekty, přemalby fotografií, projekce a instalace. V letech 1981 a 1982 se podílel na neoficiální výtvarné akci Most, kterou organizoval Jiří Sozanský a která reagovala na destrukci města Most. Po pádu komunismu spoluzaložil agenturu Signum a provozoval vlastní grafické studio Jago, v 90. letech také učil na pražské FAMU.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil značku Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy