Mrtvý bezdomovec ležel v sutinách, policie hledá vraha

ČTK ČTK
24. 5. 2013 11:34
Násilnou smrtí zemřel v Liberci čtyřiasedmdesátiletý bezdomovec

Liberec - Násilnou smrtí zemřel v Liberci čtyřiasedmdesátiletý bezdomovec.

Jeho tělo našli v navážce stavební suti v Zeleném údolí. Policie žádá veřejnost o spolupráci. O případu informovala krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Mrtvolu objevili náhodní svědci minulý pátek 17. května v sutinách mezi ulicí Seniorů a silnicí I/14. "Ke zjištění příčiny smrti byla provedena soudní pitva, při které se zjistilo, že muž zemřel na následky zranění způsobené druhou osobou," uvedla Suchánková.

Kriminalisté znají totožnost oběti, byl to bezdomovec Miroslav Dobrovodský. K vypátrání vraha ale potřebují zmapovat pohyb zavražděného bezdomovce mezi 13. a 17. květnem. Nemusel přitom pobývat jen v Zeleném údolí, kde bylo jeho tělo nalezeno.

"Vzhledem k tomu, že se jednalo o muže bez domova, mohl se pohybovat i kolem kontejnerů u různých prodejen s potravinami či poblíž nákupních center, a mohl být také spatřen na dalších místech, kde se scházejí a přespávají bezdomovci," nastínila Suchánková.

Dobrovodský se při chůzi opíral o hůl. Policie také žádá, aby je lidé kontaktovali, i když viděli třeba jen útoky mezi bezdomovci nebo byli svědky útoku na bezbrannou osobu.

Násilnou smrt jiného bezdomovce nyní posuzuje Krajský soud v Liberci. Podle obžaloby třiačtyřicetiletý muž fyzicky napadl v srpnu 2011 pod silničním mostem u Poštovního náměstí bezdomovce a způsobil mu smrtelná zranění.

Bezdomovec ale zemřel až o několik desítek minut, kdy ho někdo zapálil. Muž tvrdí, že je nevinen.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Interpol varuje před falešnými vakcínami, na koronaviru budou chtít vydělat i zločinci

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru, varovala nyní své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost bude podle Interpolu v ohrožení kvůli falešných internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě.

"Zatímco vlády připravují rozjezd očkování, kriminální organizace plánují infiltraci nebo narušení dodavatelských řetězců," uvedl generální tajemník Interpolu Jürgen Stock.

S rušením restrikcí na cestování poroste význam testů na koronavirus a Interpol varuje, že spolu s tím se rozroste i výroba a distribuce neschválených a falešných testovacích sad. Jednotka Interpolu zaměřená na kyberkriminalitu už upozornila, že ze 3000 webů, které nabízejí potencionálně nebezpečná léčiva a zdravotní potřeby, přibližně 1700 skrývá také kybernetickou hrozbu, nejčastěji spamy a phishingové útoky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy