Mrtvý bezdomovec ležel v sutinách, policie hledá vraha

ČTK ČTK
24. 5. 2013 11:34
Násilnou smrtí zemřel v Liberci čtyřiasedmdesátiletý bezdomovec

Liberec - Násilnou smrtí zemřel v Liberci čtyřiasedmdesátiletý bezdomovec.

Jeho tělo našli v navážce stavební suti v Zeleném údolí. Policie žádá veřejnost o spolupráci. O případu informovala krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Mrtvolu objevili náhodní svědci minulý pátek 17. května v sutinách mezi ulicí Seniorů a silnicí I/14. "Ke zjištění příčiny smrti byla provedena soudní pitva, při které se zjistilo, že muž zemřel na následky zranění způsobené druhou osobou," uvedla Suchánková.

Kriminalisté znají totožnost oběti, byl to bezdomovec Miroslav Dobrovodský. K vypátrání vraha ale potřebují zmapovat pohyb zavražděného bezdomovce mezi 13. a 17. květnem. Nemusel přitom pobývat jen v Zeleném údolí, kde bylo jeho tělo nalezeno.

"Vzhledem k tomu, že se jednalo o muže bez domova, mohl se pohybovat i kolem kontejnerů u různých prodejen s potravinami či poblíž nákupních center, a mohl být také spatřen na dalších místech, kde se scházejí a přespávají bezdomovci," nastínila Suchánková.

Dobrovodský se při chůzi opíral o hůl. Policie také žádá, aby je lidé kontaktovali, i když viděli třeba jen útoky mezi bezdomovci nebo byli svědky útoku na bezbrannou osobu.

Násilnou smrt jiného bezdomovce nyní posuzuje Krajský soud v Liberci. Podle obžaloby třiačtyřicetiletý muž fyzicky napadl v srpnu 2011 pod silničním mostem u Poštovního náměstí bezdomovce a způsobil mu smrtelná zranění.

Bezdomovec ale zemřel až o několik desítek minut, kdy ho někdo zapálil. Muž tvrdí, že je nevinen.

 

Právě se děje

Další zprávy