Liberecký soud potrestal skupinu pašeráků heroinu

ČTK ČTK
15. 7. 2011 14:21
Drogy převáželi v roce 2000 z Turecka do Velké Británie a Švédska
Heroin (ilustrační foto).
Heroin (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Liberec - Krajský soud v Liberci v pátek vynesl tresty nad pašeráky heroinu. Ti ho v roce 2000 převáželi přes Česko do Velké Británie a Švédska.

Trojice obviněných půjde do vězení na deset let, jeden má zůstat za mřížemi ještě o dva roky déle. Další dva muži, jejichž role v případu byla spíše okrajová, dostali podmínku. Rozsudek zatím není pravomocný.

Někteří obžalovaní se proti verdiktu odvolali na místě, jiní si nechali lhůtu, stejně jako státní zástupce.

Heroin, který pocházel z Turecka, kurýři podle soudu přebírali v Rakousku. Ukrývali jej v palivových nádržích aut a drogu převáželi dál.

Dvakrát do Velké Británie, kam poprvé mířilo zhruba devět kilo heroinu, podruhé asi dvojnásobek. Při druhé cestě Britové kurýra zadrželi a odsoudili k mnohaletému vězení.

Heroin podle soudu přes Česko směřoval i do Skandinávie.

 

Právě se děje

před 4 minutami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy