Korytářova strana nevylučuje svržení liberecké vlády

Domácí Domácí
11. 5. 2011 8:11
O svržení nové vlády nad městem budou uvažovat, nakupí-li se "nejasné přihrávky" politiků
Josef Šedlbauer, liberecký zastupitel za Změnu pro Liberec
Josef Šedlbauer, liberecký zastupitel za Změnu pro Liberec | Foto: Změna pro Liberec

Liberec - Změna pro Liberec, strana exprimátora Jana Korytáře, ve své tiskové zprávě naznačila, že by za jistých okolností usilovala o svržení nové vlády nad městem.

Přistoupila by k tomu tehdy, "až se nakupí příliš mnoho nejasných přihrávek, protlačených s pomocí ODS".  Jak z dalších slov vyplývá, Změna pro Liberec má na mysli přihrávky výhodných obchodů spřáteleným podnikatelům. "Pak bude na místě usilovat všemi způsoby o svržení vlády, která městu více škodí než prospívá,"  stojí v prohlášení, pod nímž je podepsán zastupitel Josef Šedlbauer.

Zatím se však Korytářova strana chce snažit o konstruktivní přístup a neuchylovat se k politickým obstrukcím. V zastupitelstvu prý podpoří takové návrhy, které jsou v souladu s jejím volebním programem a které s ní budou "včas a důkladně projednány".

Změna pro Liberec se stala loni na podzim vítězem komunálních voleb ve městě. Po odvolání primátora Jana Korytáře zamířila do opozice. Vznikající menšinovou koalici stran ČSSD, Liberec občanům, Unie pro sport a zdraví a Věci veřejné nepodpořila.

Josef Šedlbauer je profesor Technické univerzity v Liberci, kde působí jako vedoucí Katedry chemie, a předseda správní rady Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy