reklama
 
 

Kittner končí na zastupitelstvu. V nemocnici zůstane

25. 10. 2011 13:38
Bývalého starostu Liberce již dříve obvinila protikorupční policie

Liberec - Liberecký exprimátor, který v současné době pracuje jako ekonomický ředitel Krajské nemocnice v Liberci Jiří Kittner (ODS) rezignoval na místo v krajském zastupitelstvu.

Na jeho místo v zastupitelstvu by měla nastoupit jeho stranická kolegyně Dana Halberstadtová.

Kittner nastoupil 9. září na post ekonomického ředitele liberecké nemocnice, jejímž majoritním vlastníkem je Liberecký kraj.

"Přestože manažerská pozice a působení v zastupitelstvu není střetem zájmů, nechci sedět na dvou židlích, kdybychom hlasovali o dotacích pro nemocnici nebo o nemocnici v České Lípě, nevím, jak bych rozhodoval," řekl Kittner, který v zastupitelstvu kraje zasedal od roku 2004.

Zatímco v krajském zastupitelstvu Kittner končí, ve městském zůstane, přestože i město je spoluvlastníkem krajské nemocnice. Drží ale jen minoritní podíl 17,5 procenta akcií.

"Městské zastupitelstvo o nemocnici prakticky nerozhoduje," vysvětlil Kittner.

V září byl navíc Kittner společně se svým bývalým náměstkem Pavlem Krenkem a bývalým zastupitelem Jiřím Zeronikem obviněn protikorupční policií za to, že údajně prostřednictvím městské společnosti Sportovní areál Ještěd v minulosti převáděli na třetí osoby nemovitosti města pod jejich tržní hodnotou. Kittner obvinění v případu označil za neodůvodněné.

autor: ČTK | 25. 10. 2011 13:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama