S těžkým zraněním ho vrtulník přepravil do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. | Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Rychnov nad Kněžnou - Dvanáctiletému chlapci z Rychnovska v neděli dopoledne vybuchla v ruce podomácku vyrobená zábavní pyrotechnika.

S vážným zraněním ruky ho vrtulník přepravil do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Výbušninu si podle dosavadního šetření chlapec vyrobil sám v dílně, uvedla mluvčí policie Ivana Ježková. Ráno ji chtěl odpálit v přírodě mimo obydlenou část obce.

"Bohužel ale došlo k iniciaci a chlapci výbušnina explodovala v ruce," uvedla mluvčí.

Výbuch nastal venku. K výrobě výbušniny hoch údajně použil různé zbytky zábavní pyrotechniky.

Chlapec podle záchranářů nebyl ohrožen na životě. "Po příjezdu na místo vyloučil lékař po důkladném vyšetření sekundární poranění, které často způsobují případné střepiny. Chlapec byl ošetřen a ve stabilizovaném stavu transportován na dětské traumacentrum," řekl mluvčí záchranářů Tomáš Ježek.

Kriminalisté případ vyšetřují pro přečin ublížení na zdraví. Podle policie lze však již nyní s největší pravděpodobností vyloučit zavinění cizí osobou. I kvůli tomu a také s ohledem na věk chlapce bude vyšetřování případu zřejmě odloženo, uvedla policie.

Aktualizováno před 31 minutami

Juventus po obratu v závěru ovládl turínské derby

Fotbalisté mistrovského Juventusu otočili v 10. kole italské ligy derby s FC Turín. Vítězství 2:1 jim zařídil gólem v 89. minutě kapitán Leonardo Bonucci.

FC Turín se ujal vedení v deváté minutě, kdy se po rohovém kopu nejlépe zorientoval ve vápně Nicolas N‘Koulou. Obhájci titulu se dlouho nemohli proti pozorné obraně "Býků" prosadit, ale nakonec udeřili dvakrát ze vzduchu.

Nejprve v 77. minutě poprvé skóroval v italské lize střídající Weston McKennie a o 12 minut později se prosadil takřka totožným způsobem hlavou po centru z pravé strany Bonucci. "Stará dáma" tak ztrácí už jen tři body na vedoucí AC Milán, který má ale nedělní zápas se Sampdorií k dobru.

Druhé místo o bod před Juventusem udržel Inter Milán, který si poradil 3:1 s Boloňou. Dvakrát se v dresu "Nerazzurri" trefil Ašraf Hakimi a jeden gól přidal Romelu Lukaku. Belgický útočník má na kontě osm gólů v devíti zápasech, což je jeho nejlepší začátek sezony v kariéře.

Lazio zdolalo 2:1 nováčka Speziu a venku vyhrálo čtvrtý z pěti zápasů. Gólem k tomu přispěl i nejlepší střelec minulé sezony Serie A Ciro Immobile, který dal v aktuálním ročníku šest tref.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Spezia - Lazio Řím 1:2 (64. Nzola - 15. Immobile, 33. Milinkovič-Savič), Juventus Turín - FC Turín 2:1 (77. McKennie, 89. Bonucci - 9. N'Koulou), Inter Milán - Boloňa 3:1 (45. a 70. Hakimi, 16. Lukaku - 67. Vignato).

1. AC Milán 9 7 2 0 21:8 23
2. Inter Milán 10 6 3 1 26:14 21
3. Juventus Turín 10 5 5 0 20:8 20
4. Sassuolo 9 5 3 1 20:12 18
5. Neapol 9 6 0 3 20:10 17
6. AS Řím 9 5 2 2 19:15 17
7. Lazio Řím 10 5 2 3 16:17 17
8. Hellas Verona 9 4 3 2 12:7 15