Varům ubíhá čas na stavbu haly. Peníze mají, místo ne

ČTK ČTK
14. 9. 2011 17:25
Kvůli čerpání evropských dotací musí příprava projektu začít do listopadu
KV Arena v Karlových Varech
KV Arena v Karlových Varech | Foto: Oficiální web KV Areny

Karlovy Vary - Karlovy Vary hledají místo, kde postaví novou halu pro míčové sporty.

Peníze od Evropské unie mají, ale stále nevybraly lokalitu, kam halu umístit.

Přitom nejpozději do listopadu musí začít příprava projektu.

Zatím to vypadá, že by hala mohla vzniknout v prostoru za KV Arenou a plaveckým bazénem, jenž se právě staví. Ve středu to oznámil náměstek primátora Jaroslav Růžička (Alternativa).

Karlovarské zastupitelstvo před časem schválilo 12 milionů korun na výkup pozemků na místě bývalého fotbalového hřiště u stadionu AC Start v Tuhnicích.

Majetkové vztahy jsou na místě komplikované

Jenomže na poslední chvíli vyšlo najevo, že majetkové vztahy v této lokalitě jsou velmi komplikované, poznamenal Růžička. Podle něho je zřejmé, že výkup pozemků by byl značně komplikovaný a trval by neúměrně dlouho.

"Jsou tu různí vlastníci, pronájmy a další složité vazby. Proto jsme usnesení o výkupu zase zrušili," konstatoval náměstek.

Z analýz provedených odborníky vyplynulo, že další vhodnou lokalitou pro stavbu haly je pozemek mezi železniční tratí a KV Arenou.

Tady přicházejí v úvahu dokonce dvě varianty umístění objektu, podotkl Růžička. Ta vhodnější ovšem zasahuje do ochranného pásma železnice, dodal.

Kvůli evropské dotaci musí stavba začít do konce roku 2012

Město proto bude jednat se Správou železniční dopravní cesty, zda bude možné halu poblíž regionální trati z Karlových Varů do Mariánských Lázní postavit. Stavba haly musí začít nejpozději do konce roku 2012, uvedl náměstek.

Tento termín souvisí s čerpáním evropské dotace.

Město získalo od unie na několik projektů zařazených v Integrovaném plánu rozvoje města přibližně 420 milionů korun. Z této částky mu zbývá ještě kolem 115 milionů korun.

Ty jsou na stavbu haly pro míčové sporty a Centra zdraví a bezpečí. I proto je třeba, aby se podařilo halu postavit za co nejméně peněz, konstatoval primátor Petr Kulhánek (KOA).

"Cena zatím není jasná. Určitou částkou se musí na projektu podílet i město," poznamenal.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Soud v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandských povstalců Ongwenovi 25 let vězení

Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandské povstalecké skupiny Dominiku Ongwenovi trest 25 let, žaloba navrhovala 20 let. Soud Ongwena již na začátku února usvědčil z 61 trestných činů, včetně válečných zločinů, zločinů proti lidskosti, znásilnění, vynuceného sňatku a těhotenství a používání dětských vojáků.

Ongwen sám byl ještě jako dítě unesen a vycvičen v dětského vojáka. Podle žalobce to byl důvod, proč žádat nižší sazbu, ačkoliv zločincům u ICC hrozí až třicetileté tresty, připomínají světové agentury. Obhajoba se proti trestu hodlá odvolat. Činů, za něž byl nyní odsouzen, se muž dopustil na počátku tisíciletí, kdy působil v Armádě božího odporu (LRA), která jej původně unesla. Zatčen byl v roce 2015.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy