Varům ubíhá čas na stavbu haly. Peníze mají, místo ne

ČTK ČTK
14. 9. 2011 17:25
Kvůli čerpání evropských dotací musí příprava projektu začít do listopadu
KV Arena v Karlových Varech
KV Arena v Karlových Varech | Foto: Oficiální web KV Areny

Karlovy Vary - Karlovy Vary hledají místo, kde postaví novou halu pro míčové sporty.

Peníze od Evropské unie mají, ale stále nevybraly lokalitu, kam halu umístit.

Přitom nejpozději do listopadu musí začít příprava projektu.

Zatím to vypadá, že by hala mohla vzniknout v prostoru za KV Arenou a plaveckým bazénem, jenž se právě staví. Ve středu to oznámil náměstek primátora Jaroslav Růžička (Alternativa).

Karlovarské zastupitelstvo před časem schválilo 12 milionů korun na výkup pozemků na místě bývalého fotbalového hřiště u stadionu AC Start v Tuhnicích.

Majetkové vztahy jsou na místě komplikované

Jenomže na poslední chvíli vyšlo najevo, že majetkové vztahy v této lokalitě jsou velmi komplikované, poznamenal Růžička. Podle něho je zřejmé, že výkup pozemků by byl značně komplikovaný a trval by neúměrně dlouho.

"Jsou tu různí vlastníci, pronájmy a další složité vazby. Proto jsme usnesení o výkupu zase zrušili," konstatoval náměstek.

Z analýz provedených odborníky vyplynulo, že další vhodnou lokalitou pro stavbu haly je pozemek mezi železniční tratí a KV Arenou.

Tady přicházejí v úvahu dokonce dvě varianty umístění objektu, podotkl Růžička. Ta vhodnější ovšem zasahuje do ochranného pásma železnice, dodal.

Kvůli evropské dotaci musí stavba začít do konce roku 2012

Město proto bude jednat se Správou železniční dopravní cesty, zda bude možné halu poblíž regionální trati z Karlových Varů do Mariánských Lázní postavit. Stavba haly musí začít nejpozději do konce roku 2012, uvedl náměstek.

Tento termín souvisí s čerpáním evropské dotace.

Město získalo od unie na několik projektů zařazených v Integrovaném plánu rozvoje města přibližně 420 milionů korun. Z této částky mu zbývá ještě kolem 115 milionů korun.

Ty jsou na stavbu haly pro míčové sporty a Centra zdraví a bezpečí. I proto je třeba, aby se podařilo halu postavit za co nejméně peněz, konstatoval primátor Petr Kulhánek (KOA).

"Cena zatím není jasná. Určitou částkou se musí na projektu podílet i město," poznamenal.

 

Právě se děje

Další zprávy