Zlomený kamion čtyři hodiny blokoval dálnici D1 na Vyškovsku

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 30. 7. 2019 17:32
Vzpříčený kamion zablokoval na čtyři hodiny dálnici D1 u Holubic na Vyškovsku na 211. kilometru ve směru na Ostravu. Nikdo se nezranil, kvůli nehodě se ale vytvořila dlouhá kolona.
"Zlomený" kamion zablokoval dálnici D1 na Vyškovsku.
"Zlomený" kamion zablokoval dálnici D1 na Vyškovsku. | Foto: Markéta Chumchalová/Twitter

Nehoda se stala kolem 13. hodiny. Řidiči sjížděli z dálnice na 210. kilometru u Holubic i o tři kilometry dříve u Rohlenky a dál jeli po souběžné silnici číslo 430. Zpět na dálnici se vraceli u Rousínova.

Před místem nehody se vytvořila dlouhá kolona, která byla v jednu chvíli dlouhá zhruba pět kilometrů. Provoz zkomplikovala i nehoda nákladního a osobního vozu na 201. kilometru, která se stala kolem 14:50 stala v připojovacím pruhu a zablokovala i jeden jízdní pruh.

Ve snaze neuváznout v koloně někteří řidiči na dálnici a jejích nájezdech couvali a otáčeli se do protisměru. Část aut na dálnici řízeně otočili i policisté.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy