Vinaři na Znojemsku otevřeli na víkend své sklepy

ČTK ČTK
19. 11. 2011 14:14
Dvoudenní akce ukáže letošní mladá vína i loňské vítěze z mezinárodních soutěží
Foto: Veronika Skálová

Znojmo - Stovky lidí přišly ochutnávat víno na vinný Festival otevřených sklepů, který v sobotu začal na Znojemsku. Akce, která se koná v pěti vesnicích v regionu, nabízí zájemcům kolekce asi 300 vín. Atmosféra je i přes chladné počasí výborná, řekl za organizátory z Nadace Partnerství Martin Gillár.

Podle něj se během dvoudenní akce čeká celkově kolem 1200 lidí. Budou mít možnost ochutnat třeba mladá vína se známkou Svatomartinské a vína s medailí z mezinárodních soutěží.

"Zakoupené vstupenky od rána vyměňujeme ve znojemském Louckém klášteře za startovací balíček, tam jsou třeba mapky vinařských sklepů a další informace," řekl Gillár.

Organizátoři zajistili lidem autobusovou kyvadlovou dopravu, která účastníky akce vozí mezi vinaři ve Znojmě, Novém Šaldorfu, Šatově, Dobšicích a Chvalovicích.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Rakety vypálené z Gazy na Izrael zabily dvě ženy

Rakety odpálené z palestinského Pásma Gazy v jihoizraelském Aškelonu zabily dvě ženy, píše agentura Reuters s odvoláním na záchranné služby. Patrně jde o první izraelské oběti přeshraničního násilí, které začalo v pondělí.

Premiér Benjamin Netanjahu v reakci prohlásil, že Izrael nyní nálety na Pásmo Gazy znásobí. "Po zhodnocení situace se rozhodlo, že zesílíme jak četnost, tak sílu útoků," prohlásil.

Podle webu The Times of Israel raketa zasáhla v Aškelonu rodinný dům. Jednou z obětí je podle izraelských médií 80letá žena.

Izraelské nálety v Gaze si od pondělního večera podle tamního ministerstva zdravotnictví vyžádaly životy 26 Palestinců včetně devíti dětí a ženy. Podle palestinského ministerstva zdravotnictví je zraněno přes 120 lidí.

Zdroj: ČTK
před 4 minutami

Buffon se definitivně loučí s Juventusem, kariéru ještě nekončí

Slavný italský brankář Gianluigi Buffon na konci sezony po vypršení kontraktu podruhé opustí Juventus Turín. S kariérou se ale třiačtyřicetiletý gólman neloučí, v případě výhodné nabídky je připraven pokračovat.

Buffon přišel do Juventusu v roce 2001 z Parmy a od té doby působil pouze v Turíně s výjimkou sezony 2018/19, kdy chytal za Paris Saint-Germain.

"Má budoucnost je jasná. Letos definitivně skončí má dlouhá a nádherná zkušenost s Juventusem. Dal jsem mu všechno a všechno jsem dostal. Došli jsme na konec cesty a je správné se rozloučit," řekl Buffon pro beIN Sports. "Buď ukončím kariéru nebo najdu příležitost, jež mě bude motivovat," dodal k budoucnosti mistr světa z roku 2006.

Další zprávy