Svatý Martin přivezl do Brna mladé víno

Svatý Martin přivezl do Brna mladé víno
Nechat ale stání ve frontě na placení "vstupného", které zahrnovalo degustační skleničku a osm "tolarů" na osm vzorků, na poslední chvíli se nevyplácelo.
Svatý Martin se svým doprovodem totiž na brněnské náměstí Svobody dorazil už před tři čtvrtě na jedenáct.
Nepřivezl sice sníh, jak předpokládá lidová pranostika, ale pořádnou láhev Svatomartinského...
... které světec z Tours na pódiu požehnal.
Foto: Veronika Skálová
Veronika Skálová Veronika Skálová
11. 11. 2011 15:57

Brno - Skleničky s logem Svatomartinského vína, celkem sto vzorků z více než dvaceti vinařství a hlavně dlouhé zástupy lidí. Jedenáctý listopad je dnem, kdy řada lidí začne popíjet alkohol ještě před polednem. Ačkoliv Svatomartinské se v Česku stává pojmem teprve od roku 2005, tradiční košt láká rok od roku více lidí a značku chce každý rok získat stále více vinařů. Letos jich uspělo 125. Ti všichni se stejně jako prodejci musí zavázat, že víno neprodají dřív než 11. 11. v 11 hodin dopoledne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Brankář Čiliak se po dvou letech vrací do Komety Brno

Slovenský hokejový brankář Marek Čiliak bude znovu po dvou letech chytat za Kometu Brno. Klub na svém webu oznámil, že jednatřicetiletý gólman začne ve středu s týmem trénovat. Čiliak naposledy působil v Popradu ve slovenské lize, v české nejvyšší soutěži má za sebou vedle Brna také angažmá ve Zlíně a Motoru České Budějovice.

V Brně ale působil dohromady deset let, chytal tam už v mládežnických kategoriích od roku 2005 a s Kometou vybojoval kompletní medailovou sbírku v extralize včetně titulů v letech 2017 a 2018. Spolu s play off za Kometu odchytal 276 z celkových 318 zápasů v nejvyšší soutěži.

"Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal," uvedl na webu Komety účastník dvou mistrovství světa. "Udělám všechno pro to, abych splatil důvěru, kterou jsem teď dostal," dodal brankář, který během kariéry také chytal za Znojmo v EBEL, Slovan Bratislava v KHL či za Nitru v nejvyšší slovenské soutěži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy