Tarantino po slovácku. Kvéry hlídají byznys s vínem

Tarantino po slovácku. Kvéry hlídají byznys s vínem
Naloží skládací strážní boudu vlastní výroby v barvách IKEA a vyráží s ní hlídat vinohrad.
Tohle by měl vidět Tarantino. Tesilové košile, hic a hromada kvérů. Jen místo marihuany a koky jsou tu vinice. Tady konkrétně penzista Jan Svoboda z Mikulova hlídá pro družstvo v Sedleci vinohrad, kterému se říká Na Kotli.
Jeho nepřítelem není celník nebo sousední narkobaron, ale špaček. A taky zloději. Ti můžou při nočním pychu ukrást vozík plný beden hrozna pro několikrát nastavovaný burčák prodávaný třeba u silnice. "Mají ty svoje nožíky s přidělanýma baterkama, jak je prodávají Vietnamci," tvrdí hlídač, který s sebou na noční hlídku nosí samopal vzor 58 "sklopka". Sice se zatavenou hlavní, ale zato pravým bodákem.
Střelcům, hlídajícím byznys s populární, legální a řádně zdaněnou drogou, se říká hotaři. Právě začíná jejich sezóna. Tyhle na koleně vyrobené bouchačky fungují na slepé náboje ze samopalu a na polské rakety.
Foto: Karel Toman
Karel Toman
1. 9. 2011 9:23

Mikulov - U Mikulova se místní paramilitantní domobrana zvaná hotaři právě vydává hlídat vinohrady. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy