Přiznal se a zapomněl. Manželovi Monyové hrozí 14 let

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 2. 2012 16:45
Státní zástupkyně žádá pro Borise Ingra 10 až 14 let vězení. Rozsudek padne za týden
Boris Ingr.
Boris Ingr. | Foto: ČTK

Brno - Boris Ingr se loni 3. srpna bezprostředně po napadení své manželky, spisovatelky Simony Monyové, přiznal, že ji pobodal.

Vyplývá to z jeho telefonického rozhovoru se zdravotnickou záchrannou službou, kterou přivolal na místo činu.

Operátorce na tísňové lince řekl, že jeho manželka krvácí "z břicha, hrudníku, odevšad" a na její dotaz, kdo ji pobodal, odpověděl "já", zaznělo u Krajského soudu v Brně, kde ve středu pokračovalo projednávání kauzy.

Tamní trestní senát nechal přehrát audionahrávku rozhovoru záchranářů s Ingrem. Konečný verdikt přesto nepadl, soud si nechal několik dní na uvážení výšky případného trestu.

Státní zástupkyně Iveta Eichlerová žádá pro Ingra 10 až 14 let vězení. Zdůraznila, že Ingra z vraždy jasně usvědčují důkazy. Obhajoba navrhla soudu zamyslet se nad zproštěním viny. Ingrovi hrozí až 18 let vězení. Soud vynese verdikt příští středu.

Monyová chtěla rozvod

Ingr stále tvrdí, že si na okolnosti jeho údajného konfliktu nevzpomíná. Přestože svědci vypověděli, že se v domě Monyové před její vraždou hádali, neví ani, co mohlo být předmětem sporu.

Hlavní líčení s Borisem Ingrem pokračuje už čtvrtý den. Ve středu vyslechla soudkyně Dana Kancírová několik svědků, například souseda spisovatelky, její přítelkyni Gabrielu Ondráškovou, švagrovou Danu Urbánkovou a Ingrova psychiatra. Uvedl to deník iDnes.cz.

Soudu byly předloženy i znalecké posudky. Znalec z oboru soudního lékařství Michal Zelený například vypověděl, že zranění spisovatelky byla natolik závažná, že šance na její záchranu byla minimální. Podle něj zemřela během několika minut.

Znalkyně z oboru psychologie Ingra u soudu označily za narcistní osobu se sklony k hysterii a násilnictví.

Spisovatelka byla obětí násilí

Po poledni soud pokračoval čtením listinných důkazů, mezi nimiž se objevily výpovědi obou synů spisovatelky i jejího bratra Gustava.

Ve čtrnáct hodin vyhlásila soudkyně krátkou přestávku. Po ní by měly následovat závěrečné řeči. Rozsudek ale senát zřejmě vynese až v následujících dnech.

Znalkyně z oboru psychiatrie Marta Holanová už v uplynulých dnech uvedla, že Ingr ví, co spáchal, jen to účelově popírá. Hrozí mu až 18 let vězení.

Švagrová Monyové Dana Urbánková minulý týden u soudu vypověděla, že spisovatelka byla obětí fyzického a psychického násilí.

Se zraněním po jednom z útoků manžela skončila v nemocnici, kde lékař poznal, že ji někdo zbil. Ona to ale popřela. Manžel jí údajně vyhrožoval smrtí jejich synů.

"Je to tyran," řekl tchán

Její psychiatrička Dana Urbánková, která u soudu promluvila s vyloučením veřejnosti, k tomu řekla, že se Monyová chtěla s manželem rozvést.

Svá traumata prý popisovala prostřednictvím smyšlených postav i ve svých knihách, což jí přinášelo alespoň částečnou úlevu. Snažila se vztah zachránit, ale zjistila, že to nejde, a chtěla jej už zcela ukončit.

Otec Monyové popsal minulou středu Ingra jako tyrana. Shoduje se to s výpovědí její švagrové. Popsala soudu jejich neustálé hádky a spory. Uvedla, že Ingr od své manželky stále bral peníze na "dluhy, splátky, na všechno".

Loni v červnu šel na popud Monyové na vyšetření na detektoru lži. Tam se prokázalo, že Monyovou nemiluje a je s ní jen pro peníze. Musel se od ní odstěhovat.

Vyskočil z okna

Dne 3. srpna ve 22:25 přišel do jejího rodinného domu v Brně-Obřanech. Přišel přes plot sousedovou zahradou s lahví vína a bonboniérou. Uvedl, že jde na návštěvu jejich sedmiletého syna, kterého šel uspat.

V té době měla Monyová 1,58 promile alkoholu v krvi, Ingr pak asi jedno promile. Když přišel na její zahradu, byla tam se švagrovou a kamarádkou.

Švagrová odešla domů, Ingr šel uspat syna. Následně prý Urbánkové telefonovala kamarádka Monyové, že Ingr vyskočil z okna a spisovatelka ho jde zkontrolovat.

Ingr se při pádu z prvního patra domku jen zranil a do domu se vrátil. Pak se patrně strhla hádka, při níž zasadil manželce šest bodných ran. Monyová na místě zemřela. Její partner utržil sedm ran. Neví se ale, zda si některé nezpůsobil sám. Na vraždu si údajně nevzpomíná.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy