Nejvyšší budova se otevírá. Ze dvou třetin je obsazená

ČTK ČTK
26. 6. 2013 10:16
V Brně bude odpoledne slavnostně otevřena nejvyšší budova v Česku - mrakodrap AZ Tower
Nejvyšší budova v Česku - mrakodrap AZ Tower v Brně.
Nejvyšší budova v Česku - mrakodrap AZ Tower v Brně. | Foto: Filip Fojtík

Brno - V Brně bude ve středu odpoledne slavnostně otevřena nejvyšší budova v Česku - mrakodrap AZ Tower.

Měří 111 metrů. V den jeho otevření hlásí společnost Properity, která je jedním z investorů projektu, že má už dvě třetiny prostor obsazené.

Prodané nebo pronajaté jsou především luxusní apartmány v horních patrech mrakodrapu. Za 16 milionů korun bez DPH je prodaný i největší z nich, mezonetový byt o rozloze 330 metrů čtverečních, který je ve 28. a 29. patře budovy.

Rezidenti se už do budovy začínají pomalu stěhovat a vybavovat kanceláře.

Obchodní pasáž, obchody, restaurace a fitness centra v budově začnou fungovat od září. Volné už jsou pouze dva obchody z celkových 14.

V budově bude také autosalon. Nad ním investor nabízí k pronájmu volné kanceláře, kterých je v okolí volných dostatek.

Nový žebříček nejvyšších budov České republiky:

Celá stavba AZ Tower podle dřívějších informací stála 800 milionů korun. Budovu postavila jihlavská PSJ, která je jedním z investorů projektu. Dosud byl nejvyšší stavbou pražský věžový dům City Tower. Brněnský AZ Tower jej předstihl o dva metry.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy