Nejvyšší budova se otevírá. Ze dvou třetin je obsazená

ČTK ČTK
26. 6. 2013 10:16
V Brně bude odpoledne slavnostně otevřena nejvyšší budova v Česku - mrakodrap AZ Tower
Nejvyšší budova v Česku - mrakodrap AZ Tower v Brně.
Nejvyšší budova v Česku - mrakodrap AZ Tower v Brně. | Foto: Filip Fojtík

Brno - V Brně bude ve středu odpoledne slavnostně otevřena nejvyšší budova v Česku - mrakodrap AZ Tower.

Měří 111 metrů. V den jeho otevření hlásí společnost Properity, která je jedním z investorů projektu, že má už dvě třetiny prostor obsazené.

Prodané nebo pronajaté jsou především luxusní apartmány v horních patrech mrakodrapu. Za 16 milionů korun bez DPH je prodaný i největší z nich, mezonetový byt o rozloze 330 metrů čtverečních, který je ve 28. a 29. patře budovy.

Rezidenti se už do budovy začínají pomalu stěhovat a vybavovat kanceláře.

Obchodní pasáž, obchody, restaurace a fitness centra v budově začnou fungovat od září. Volné už jsou pouze dva obchody z celkových 14.

V budově bude také autosalon. Nad ním investor nabízí k pronájmu volné kanceláře, kterých je v okolí volných dostatek.

Nový žebříček nejvyšších budov České republiky:

Celá stavba AZ Tower podle dřívějších informací stála 800 milionů korun. Budovu postavila jihlavská PSJ, která je jedním z investorů projektu. Dosud byl nejvyšší stavbou pražský věžový dům City Tower. Brněnský AZ Tower jej předstihl o dva metry.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy