Značky u přejezdů jsou špatně vidět, zarostly vegetací

ČTK ČTK
4. 8. 2011 15:10
Nedostatky kontrola zjistila u téměř poloviny kontrolovaných dopravních značek
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

České Budějovice - Jihočeský kraj zkontroloval 245 železničních přejezdů na silnicích druhé a třetí třídy, u téměř poloviny z nich zjistil nedostatky.

Kontroloři zjistili, že 117 značek nebylo vidět kvůli přerostlé vegetaci. Tyto problémy nechali odstranit okamžitě. Dalších 48 závad na svislých značkách odstraní Správa a údržba silnic do konce srpna.

Kontrola se zaměřila hlavně na stav svislých dopravních značek a jejich viditelnost, na to, jaký mají řidiči na přejezdech rozhled, řekl náměstek hejtmana Martin Kuba (ODS).

Rozhledu v některých případech brání nevhodně umístěné budovy či ploty, terénní nerovnosti na pozemcích lidí, ke kterým nemá Jihočeský kraj žádný vztah ani pravomoc. "Odbor dopravy do konce srpna projedná se zástupci vlastníků odstranění těchto závad, ale lze očekávat, že v řadě případů to bude jednání velmi komplikované," dodal hejtmanův náměstek.

Jihočeský kraj také požádal o obdobné kontroly a následné odstranění nedostatků Ředitelství silnic a dálnic, které spravuje silnice první třídy. Oslovil i města a obce Jihočeského kraje, v jejichž kompetenci je správa a údržba místních a účelových komunikací.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se k dnešku v celé ČR letos stalo na železničních přejezdech 99 nehod, při kterých zemřelo 15 lidí a 74 bylo zraněno. V Jihočeském kraji jich inspekce vyšetřovala 14, jejich oběťmi se stali tři lidé, osm lidí utrpělo zranění.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy