V Táboře evakuovali 120 lidí, na dně nádrže byla munice

ČTK ČTK
18. 7. 2013 13:42
Šlo o několik granátů a pěchotní munici. Většina evakuovaných byla v tu dobu na plovárně
Nádrž Jordán.
Nádrž Jordán. | Foto: Aktuálně.cz

Tábor - Více než 120 lidí musela policie evakuovat ve středu v Táboře, kde pyrotechnici nalezli na dně odbahňované nádrže Jordán munici.

Šlo o několik granátů a pěchotní munici. Většina evakuovaných byla v tu dobu na nedaleké městské plovárně. Informoval o tom policejní mluvčí Milan Bajcura.

"S evakuací pomáhali policistům hasiči. Ke zničení nebezpečné munice přijeli specialisté z pyrotechnické služby expozitury České Budějovice, kteří v trhací jámě vše zlikvidovali," uvedl Bajcura. Evakuace se týkala i pracovníků z pracoviště u Jordánu.

Odbahnění táborské nádrže, které začalo loni, je jedním z nejnáročnějších a nejnákladnějších projektů v regionu v posledních letech. Odhadované náklady činí přes 400 milionů korun. Odbahnění nádrže o rozloze 51 hektarů by mělo být hotovo v roce 2014.

Město získalo na práce dotace ve výši 85 procent, samo se bude podílet zhruba 60 miliony korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Ústecká policie dopadla muže a ženu, které podezírá z distribuce pervitinu po celém kraji

Policie v Ústí nad Labem dopadla ve čtvrtek třicetiletého muže a jednapadesátiletou ženu, cizinku. Podezírá je z výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje. Policie oba zadržela v centru města, muže v autě a ženu v bytě. Podle policie jde o významný zásah do sítě distributorů drog v Ústeckém kraji. V pátek to uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že podrobnosti k případu zveřejní policie v pondělí na tiskové konferenci.

"Jednalo se o úspěšné zakončení dlouhodobě rozpracovaného případu výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje," řekla Hyšplerová. Muž byl zadržen v autě Škoda Kodiaq na křižovatce ulic Masarykova a Pařížská, žena pak v bytě v Hrnčířské ulici. V bytě bylo zajištěno větší množství léčiva určeného k výrobě pervitinu. "V tuto chvíli jsou osoby zadržené a probíhají další procesní úkony," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy