V Táboře evakuovali 120 lidí, na dně nádrže byla munice

ČTK ČTK
18. 7. 2013 13:42
Šlo o několik granátů a pěchotní munici. Většina evakuovaných byla v tu dobu na plovárně
Nádrž Jordán.
Nádrž Jordán. | Foto: Aktuálně.cz

Tábor - Více než 120 lidí musela policie evakuovat ve středu v Táboře, kde pyrotechnici nalezli na dně odbahňované nádrže Jordán munici.

Šlo o několik granátů a pěchotní munici. Většina evakuovaných byla v tu dobu na nedaleké městské plovárně. Informoval o tom policejní mluvčí Milan Bajcura.

"S evakuací pomáhali policistům hasiči. Ke zničení nebezpečné munice přijeli specialisté z pyrotechnické služby expozitury České Budějovice, kteří v trhací jámě vše zlikvidovali," uvedl Bajcura. Evakuace se týkala i pracovníků z pracoviště u Jordánu.

Odbahnění táborské nádrže, které začalo loni, je jedním z nejnáročnějších a nejnákladnějších projektů v regionu v posledních letech. Odhadované náklady činí přes 400 milionů korun. Odbahnění nádrže o rozloze 51 hektarů by mělo být hotovo v roce 2014.

Město získalo na práce dotace ve výši 85 procent, samo se bude podílet zhruba 60 miliony korun.

 

Právě se děje

teď

EU podle Reuters ve svém hodnocení stavu demokracie a právního státu v členských zemích vyjadřuje znepokojení nad nedostatečným stíháním korupce v ČR.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Obvinění 16 lidí z krácení daně za 2,5 miliardy souvisí s kauzou podnikatele Zadeha

Případ obvinění z krácení daně z přidané hodnoty se škodou 2,5 miliardy korun, o kterém v úterý informovala policie, souvisí s vleklou daňovou kauzou, kde je hlavním obžalovaným podnikatel íránského původu Shahram Zadeh. Národní centrála proti organizovanému zločinu v úterý uvedla, že policie obvinila 16 lidí z toho, že krácením DPH způsobili státu škodu ve výši zhruba 2,5 miliardy korun.

Zadeha a dalších 13 lidí obžaloba viní z daňových úniků s celkovou škodou 2,5 miliardy korun. Jsou podezřelí, že šidili stát při dovozu pohonných hmot do Česka. Hrozí jim až 13 let vězení. Proces začal na jaře 2016 a stále neskončilo dokazování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy