Stávku v budějovické MHD odvrátil nový systém

Domácí Domácí
10. 6. 2011 19:04
Nikdo ze zúčastněných nechce komplikovat přechod na nový systém MHD. Ten začne právě v pondělí

České Budějovice - Stávka v dopravě vyhlášená odboráři na protest proti vládním reformám na pondělí 13. června 2011 nepostihne žádným způsobem cestující českobudějovické MHD. Při náročném vyjednávání bylo zohledněno i to, že právě pondělí je prvním pracovním dnem, kdy bude v provozu nový systém MHD.

Po složitých pátečních jednáních mezi vedením Dopravního podniku města České Budějovice a jeho dvěma odborovými organizacemi bylo dohodnuto, že cestujících českobudějovické MHD se plánovaná stávka v dopravě nedotkne.

Odboráři dopravního podniku stávku podpoří symbolicky vylepením letáku ve vozidlech MHD.

Obě strany při jednání zohlednily, že plánovaný termín stávky je prvním pracovním dnem, kdy bude fungovat nový systém MHD ve městě. Ten představuje zásadní koncepční změny v trasách linek i jejich jízdních řádech a nikdo ze zúčastněných proto nechce komplikovat přechod na jejich novou podobu.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Petříček odstoupil z pražské kandidátky ČSSD do sněmovních voleb. Kritizuje narušení demokratické tvorby listiny či kšeftování s hlasy a trafikami

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

V elektrárně Dukovany se smrtelně zranil pracovník, propadl střechou skladu

V Jaderné elektrárně Dukovany se ve středu smrtelně zranil zaměstnanec dodavatelské firmy. Propadl střechou pomocného skladu, která nebyla určená k pohybu osob. Ani přes okamžitý zásah kolegů a záchranářů se ho nepodařilo zachránit, sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Okolnosti neštěstí prověřuje firma ČEZ, inspektorát práce i policie.

"Oznámení jsme přijali," uvedla mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Elektrárna je podle mluvčího připravená poskytnout veškerou součinnost a možnou podporu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy