Budějovická MHD se přizpůsobí poptávce cestujících

ČTK ČTK
10. 6. 2011 8:23
Díky změnám město ročně ušetří 8 milionů korun
Foto: Martina Feilhauerová

České Budějovice - Linky českobudějovické MHD začnou od této neděle jezdit podle nové koncepce. Zásadně se změní trasy některých z nich a také jízdní řády.

V současnosti vrcholí informační kampaň pro cestující. Podrobné informace o všech změnách včetně online vyhledávače nových jízdních řádů jsou k dispozici na webových stránkách českobudějovického dopravního podniku, informoval vedoucí oddělení strategie a řízení dopravy dopravního podniku Radek Filip.

Přeprava autobusy a trolejbusy by se měla zrychlit a zefektivnit. Dopravní síť by měla být přehlednější díky zavedení páteřních linek s taktovými jízdními řády.

Linky budou přizpůsobeny poptávce cestujících

Linky budou provázané a nově budou jezdit v kratších a pravidelných intervalech. Nový systém zruší souběhy linek a zajistí návaznost jednotlivých spojů. Dopravní podnik touto změnou ušetří osm milionů korun za rok.

Při návrhu změn byly zohledněny výsledky rozsáhlých dopravních průzkumů, uvedl Filip. Linky se podle něj více přizpůsobí poptávce cestujících, budou posíleny přetížené úseky MHD, ubude méně využívaných spojů.

Dopravní podnik průběžně shromažďuje a vyřizuje dotazy a připomínky k novému systému MHD. "Smysluplné připomínky plánujeme zohlednit v prosincovém termínu změn jízdních řádů," podotkl Filip. Předpokládá však, že půjde jen o drobné úpravy.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Raúl Castro na sjezdu potvrdil, že předává vedení mladší generaci

Kubánský vůdce Raúl Castro v pátek na úvod osmého stranického sjezdu potvrdil, že předá vedení mocné Kubánské komunistické strany (PCC) mladší generaci, která je "plná vášně a protiimperialistického ducha". Informovala o tom agentura Reuters.

Čtyřdenní sjezd PCC se koná za zavřenými dveřmi, ale kubánská televize odvysílala úryvky Castrova úvodního projevu. Devětaosmdesátiletý Raúl Castro v něm vyjádřil spokojenost nad tím, že může předat vedení skupině věrných, kteří za sebou mají desítky let zkušeností, během nichž stoupali po stranickém žebříčku.

Předáním moci formálně skončí éra bratrů Castrových na Kubě. Ve vedení PCC má na sjezdu Raúla Castra vystřídat kubánský prezident Manuel Díaz-Canel (61).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle ruské diplomacie vyhostí i pět diplomatů z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Zveřejnila rovněž sankční seznam osmi bývalých i současných předních amerických činitelů, informovaly zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva dnes také zakázala vstup na své území osmi současným i bývalým předním americkým činitelům. Je mezi nim šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray, ředitelka tajných služeb (DNI) Avril Hainesová, ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas, ministr spravedlnosti Merrick Garland, bezpečností poradce administrativy bývalého prezidenta Donalda Trumpa John Bolton či někdejší ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) James Woolsey.

Ruský ministr zahraničí také zmínil další odvetná opatření, například zpřísnění restrikcí pro pohyb amerických diplomatů na ruském území.

Zdroj: ČTK
Další zprávy