Papírny v Loučovicích končí. O práci přijde 200 lidí

Domácí Domácí
24. 9. 2010 10:06
Největší zaměstnavatel na Lipensku se potýká s problémy přes dva roky
Foto: Ludvík Hradilek

Český Krumlov - Papírny Vltavský mlýn, a. s., v Loučovicích na Českokrumlovsku ukončují provoz.

O práci přijde přes 200 lidí, napsal Českokrumlovský deník.

Zaměstnanci ve čtvrtek od insolvenčního správce slyšeli, že se továrna s okamžitou platností zavírá.

Skončí tak největší zaměstnavatel na Lipensku.

Podle údajů v insolvenčním rejstříku bylo s loučovickými papírnami zahájeno insolvenční řízení v srpnu před dvěma lety, v úpadku je od 14. srpna 2008.

Soud následně povolil reorganizaci firmy. Insolvenční správce ale letos v září soud požádal o přeměnu reorganizace na konkurz, protože se nepodařilo splnit reorganizační plán. Soud návrhu vyhověl.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy