České hory lákaly o víkendu lyžaře navzdory oblevě. V dalších dnech pomůže ochlazení i prázdniny

ČTK ČTK
5. 2. 2017 17:35
Tisíce lidí o víkendu lyžovaly v českých střediscích, a to navzdory oblevě, mlze a dešti. Spokojení byli provozovatelé v Krkonoších i na Šumavě, dobrou návtěvnost hlásily také Jizerské hory a Beskydy. Nižší návštěvnost než v předchozích víkendech hlásily středočeské skiareály. I tak se ale podle provozovatelů někde stály fronty a podmínky pro lyžování jsou stále ideální.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - České hory lákaly o víkendu lyžaře navzdory oblevě, mlze a dešti. Ve velkých areálech lyžovaly tisícovky lidí a návštěvnost si chválili i provozovatelé menších středisek. Vlekařům pomohly i pololetní školní prázdniny a navazující jarní volno v některých regionech. V dalších dnech se podle meteorologů opět ochladí.

Na řadě míst v Česku byl sníh kvůli oblevě a dešti mokrý, ale stále ho všude bylo dost, někde i metr a půl. Třeba v Krkonoších tak byli vlekaři s návštěvností spokojeni. Do pěti středisek SkiResortu Černá hora - Pec denně dorazilo 10 000 návštěvníků a v Rokytnici nad Jizerou či Harrachově každý den lyžovaly více než dvě tisícovky lidí.

I společnost Ski bižu, která provozuje střediska v Bedřichově, na Tanvaldském Špičáku a Severáku v Jizerských horách hlásila dobrou návštěvnost, přes 4000 lidí denně.

Také na Šumavu dorazily tisícovky lidí. Zvláště pátek byl podle provozovatelů díky jednodenním školním pololetním prázdninám návštěvností mimořádný a zařadí se k nejlepším dnům sezony. Ve Skiareálu Lipno se v pátek vystřídalo 3500 lyžařů a dalších zhruba 5200 přišlo o víkendu. Na Zadov přijelo v pátek asi 1400 lidí, podobně v sobotu, v neděli asi tisícovka.

V některých okresech navíc v pondělí začínají jarní prázdniny. V Olomouckém kraji, kde mají příští týden volno školáci na Přerovsku, tak jsou plně obsazeny hotely a ubytovny v Jeseníkách. Třeba podle provozovatele střediska v Přemyslově Jaroslava Podzimka byla návštěvnost v pátek a o víkendu mimořádná, jako na Silvestra.

V areálu Ski Bílá v Beskydech byla podle vedoucího Jaroslava Vrzguly návštěvnost v sobotu mírně nadprůměrná, a to kolem 2000 lidí, v neděli pak klesla na 1600 až 1700. Slušný víkend má za sebou například i Stupava, kde byla podle provozovatelky Bohdany Orlové nadprůměrná návštěvnost.

Vysoká byla víkendová návštěvnost i podle Josefa Dlouhého z krušnohorského střediska Klíny na Mostecku. V areálu lyžovalo asi 1000 lidí. Denně stovky lidí byly v Zadní Telnici či Bouřňáku v Krušných horách.

Nižší návštěvnost než v předchozích víkendech hlásily středočeské skiareály. I tak se ale podle provozovatelů někde stály fronty a podmínky pro lyžování jsou stále ideální.

Průměrnou návštěvnost, stovky lidí na den, uváděl skiareál Harusův kopec v Novém Městě na Moravě na Vysočině. V řádu stovek lidí se pohybovala návštěvnost i ve střediscích na jihu Moravy v Němčičkách na Břeclavsku nebo Filipově údolí na Hodonínsku, provozovatelé si zájem lyžařů pochvalovali.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy