reklama
 
 

V Česku večer hrozí náledí, na horách napadne další sníh

Aktualizováno 5. 1. 2015 13:29
Výstraha platí pro všechny kraje od pondělních 17:00 do úterních 9:00, na horách můžeme čekat dalších 15 centimetrů sněhu.

Praha - Českou republiku dál potrápí zimní počasí. Až do pondělního večera dál platí výstraha před sněhovými jazyky, nově navíc Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před náledím. Na horách by navíc mělo připadnout až 15 centimetrů nového sněhu.

Výstraha platí pro všechny kraje od pondělních 17:00 do úterních 9:00. "Od pondělního večera do úterního rána se budou v polohách pod 500 metrů nad mořem místy vytvářet zmrazky a náledí," popisuje ČHMÚ.

Nový sníh čeká šest krajů

Novou sněhovou pokrývku může očekávat šest krajů. Sníh má padat zhruba do 18:00 v Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji v polohách nad 600 metrů nadmořské výšky.

Sněhové jazyky se do 18:00 očekávají už jen v osmi krajích, zatímco nedělní výstraha platila na téměř celou republiku.

Vítr zeslábne

Sněhové jazyky se budou při silnějším větru a prachovém sněhu tvořit kromě jihozápadní poloviny Čech od 600 metrů nadmořské výšky. Večer vítr zeslábne.

"Po přední straně tlakové výše nad západní Evropou k nám bude nadále proudit studený a vlhký vzduch od severu," uvedl ČHMÚ.

Cestu autem v pondělí řidičům komplikuje ledovka a sněhové jazyky na mnoha místech republiky, nejčastěji na Vysočině. Počasí ztěžuje dopravu i na severu Čech.

V sobotu naměříme až 12 °C

Rozmary zimy by nás neměly trápit příliš dlouho. Na konci týdne totiž přijde výrazné oteplení, teploty vystoupají až k 12 °C .

úterý bude polojasno, místy se přidá sněžení. Ráno se mohou v Čechách ojediněle objevit mrznoucí mlhy. Teploty v noci klesnou k 0 až -4 °C, přes den pak vystoupají na -2 až +2 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku i polojasno. Místy se přidá slabé sněžení, v polohách pod 500 metrů nad mořem pak sníh s deštěm, který může namrzat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od -2 do -6 °C, přes den pak naměříme -1 až +3 °C, na východě pak -3 °C.

Ve čtvrtek bude většinou zataženo, na horách a na severovýchodě se přidá slabé sněžení, v Čechách pak večer déšť. V noci teploty klesnou na +1 až -3 °C, na východě i -6 °C. Přes den pak vystoupají na 0 až 4 °C.

Příští týden nad nulou

Obloha zůstane zatažená i v pátek. Místy se objeví déšť, který může zpočátku namrzat, v polohách nad 500 metrů pak bude sněžit. V noci rtuť teploměru klesne k +3 až -1 °C, na východě pak až k -5 °C. Přes den naměříme 2 až 6 °C.

sobotu přijde výrazné oteplení, ubude také srážek. V noci naměříme 5 až 0 °C, přes den pak 7 až 12 °C.

I v následujících dnech by pak měla zůstat obloha zatažená, na většině území se přidá sněžení nebo déšť. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +3 do -2 °C, ty denní pak vystoupají k +3 až -2, po víkendu pak i k +3 až +8 °C.

autoři: Domácí, ČTK | 5. 1. 2015 12:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama