V Česku bude foukat silný vítr, může lámat stromy, varují meteorologové

ČTK ČTK
7. 2. 2016 11:10
Až do úterního večera bude v České republice s výjimkou Jihočeského kraje foukat silný vítr. Dosahovat by mohl rychlosti až do 130 kilometrů za hodinu, varuje v dnešní výstraze Český hydrometeorologický ústav. Silný vítr může shazovat větve či stromy. Podle meteorologů je vhodné zabezpečit lehké předměty, stavební jeřáby či reklamní poutače.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem. Bude až do úterního večera foukat na celém území České republiky vyjma Jihočeského kraje a dosahovat rychlosti 70 až 90 kilometrů v hodině, na horách až 130 kilometrů v hodině. Výstrahu v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Původní výstrahu meteorologové vydali na neděli pro východ republiky. V neděli ji rozšířili na celou zemi. "V noci na pondělí vítr přechodně zeslábne. Během pondělí opět bude vítr zesilovat i na ostatním území kromě jihu Čech a Moravy," uvedli meteorologové.

V úterý ráno a dopoledne podle nich vítr přechodně zeslábne. "Během úterního odpoledne zesílí také na jihu Moravy a na Vysočině," uvedl ČHMÚ. Výstraha platí do úterních 20:00.

Silný vítr může shazovat větve či stromy. Podle meteorologů je vhodné zabezpečit lehké předměty, stavební jeřáby či reklamní poutače. Nárazy větru mohou zhoršit i ovladatelnost vozidel. Turistům meteorologové doporučují, aby omezili horské túry a nevydávali se zejména do hřebenových partií.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy