V Česku bude foukat silný vítr, může lámat stromy, varují meteorologové

ČTK ČTK
7. 2. 2016 11:10
Až do úterního večera bude v České republice s výjimkou Jihočeského kraje foukat silný vítr. Dosahovat by mohl rychlosti až do 130 kilometrů za hodinu, varuje v dnešní výstraze Český hydrometeorologický ústav. Silný vítr může shazovat větve či stromy. Podle meteorologů je vhodné zabezpečit lehké předměty, stavební jeřáby či reklamní poutače.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem. Bude až do úterního večera foukat na celém území České republiky vyjma Jihočeského kraje a dosahovat rychlosti 70 až 90 kilometrů v hodině, na horách až 130 kilometrů v hodině. Výstrahu v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Původní výstrahu meteorologové vydali na neděli pro východ republiky. V neděli ji rozšířili na celou zemi. "V noci na pondělí vítr přechodně zeslábne. Během pondělí opět bude vítr zesilovat i na ostatním území kromě jihu Čech a Moravy," uvedli meteorologové.

V úterý ráno a dopoledne podle nich vítr přechodně zeslábne. "Během úterního odpoledne zesílí také na jihu Moravy a na Vysočině," uvedl ČHMÚ. Výstraha platí do úterních 20:00.

Silný vítr může shazovat větve či stromy. Podle meteorologů je vhodné zabezpečit lehké předměty, stavební jeřáby či reklamní poutače. Nárazy větru mohou zhoršit i ovladatelnost vozidel. Turistům meteorologové doporučují, aby omezili horské túry a nevydávali se zejména do hřebenových partií.

 

Právě se děje

Další zprávy