O víkendu se ochladí o 15 stupňů, přijde i déšť a bouřky. Léto se do Česka vrátí příští týden

Domácí Domácí
23. 8. 2018 9:43
I nadále platí pro všechny kraje výstraha ČHMÚ před nebezpečím požárů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - O víkendu se v Česku výrazně ochladí. Studená fronta od západu přinese teploty až okolo 16 stupňů Celsia a dočkáme se i deště nebo bouřek. V příštím týdnu bude do Česka proudit teplejší vzduch od jihu a teploty se opět vyšplhají až na letních 26 stupňů Celsia, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. I nadále platí pro všechny kraje výstraha ČHMÚ před nebezpečím požárů.

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha, odpoledne a večer bude oblačno a zejména v Čechách se místy objeví přeháňky nebo bouřky, které mohou být ojediněle i silné. Teploty přes den se budou pohybovat mezi 30 až 34 stupni Celsia.

V pátek bude převážně oblačná až zatažená obloha, na východě území bude zpočátku polojasno. Od západu do Česka přijde déšť nebo přeháňky, místy i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku se ojediněle objeví i silné bouřky doprovázené přívalovými dešti, nárazy větru a kroupami. Teploty přes den se v Čechách budou pohybovat od 22 do 26 stupňů, na Moravě a ve Slezsku vystoupají na 26 až 30 stupňů Celsia.

Sobota přinese oblačnou až zataženou oblohu a na většině území budou přeháňky nebo déšť, na východě území se objeví ojediněle i bouřky. Rtuť teploměru spadne na 18 až 22 stupňů Celsia, na Moravě dosáhne až na 22 stupňů.

V neděli se dočkáme oblačné až polojasné oblohy, na Moravě a ve Slezsku bude až zataženo a místy se objeví déšť nebo přeháňky. Ráno mohou ojediněle být i mlhy. Teploty přes den se udrží jen mezi 16 až 20 stupni Celsia.

V pondělí bude oblačno až polojasno a zejména odpoledne se místy objeví přeháňky. Přes den naměříme 17 až 21 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou převážně polojasnou až oblačnou oblohu a ojedinělé přeháňky. Denní teploty se udrží mezi 18 až 23 stupni Celsia, v závěru týdne vyšplhají až na 26 stupňů.

Odborník na krajinu Josef Fanta o suchu v Česku:

Hlavní příčinou oteplování je lidská činnost, jsme na střeše Evropy, žádná voda nepřiteče. Politiky to nezajímá, chybí vize a koncepce péče o krajinu | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 15 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy