O víkendu se ochladí o 15 stupňů, přijde i déšť a bouřky. Léto se do Česka vrátí příští týden

Domácí Domácí
23. 8. 2018 9:43
I nadále platí pro všechny kraje výstraha ČHMÚ před nebezpečím požárů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - O víkendu se v Česku výrazně ochladí. Studená fronta od západu přinese teploty až okolo 16 stupňů Celsia a dočkáme se i deště nebo bouřek. V příštím týdnu bude do Česka proudit teplejší vzduch od jihu a teploty se opět vyšplhají až na letních 26 stupňů Celsia, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. I nadále platí pro všechny kraje výstraha ČHMÚ před nebezpečím požárů.

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha, odpoledne a večer bude oblačno a zejména v Čechách se místy objeví přeháňky nebo bouřky, které mohou být ojediněle i silné. Teploty přes den se budou pohybovat mezi 30 až 34 stupni Celsia.

V pátek bude převážně oblačná až zatažená obloha, na východě území bude zpočátku polojasno. Od západu do Česka přijde déšť nebo přeháňky, místy i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku se ojediněle objeví i silné bouřky doprovázené přívalovými dešti, nárazy větru a kroupami. Teploty přes den se v Čechách budou pohybovat od 22 do 26 stupňů, na Moravě a ve Slezsku vystoupají na 26 až 30 stupňů Celsia.

Sobota přinese oblačnou až zataženou oblohu a na většině území budou přeháňky nebo déšť, na východě území se objeví ojediněle i bouřky. Rtuť teploměru spadne na 18 až 22 stupňů Celsia, na Moravě dosáhne až na 22 stupňů.

V neděli se dočkáme oblačné až polojasné oblohy, na Moravě a ve Slezsku bude až zataženo a místy se objeví déšť nebo přeháňky. Ráno mohou ojediněle být i mlhy. Teploty přes den se udrží jen mezi 16 až 20 stupni Celsia.

V pondělí bude oblačno až polojasno a zejména odpoledne se místy objeví přeháňky. Přes den naměříme 17 až 21 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou převážně polojasnou až oblačnou oblohu a ojedinělé přeháňky. Denní teploty se udrží mezi 18 až 23 stupni Celsia, v závěru týdne vyšplhají až na 26 stupňů.

Odborník na krajinu Josef Fanta o suchu v Česku:

Hlavní příčinou oteplování je lidská činnost, jsme na střeše Evropy, žádná voda nepřiteče. Politiky to nezajímá, chybí vize a koncepce péče o krajinu | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy