Nejprve tropy, pak se ale citelně ochladí a přijdou bouřky

Domácí Domácí
Aktualizováno 4. 5. 2015 13:21
V úterý teploty vystoupají až na 28 °C. Odpoledne ale přijdou silné bouřky, ČHMÚ proto vydal výstrahu.
Od západu pak přijdou bouřky, občas velice silné.
Od západu pak přijdou bouřky, občas velice silné. | Foto: Thinkstock

Praha - Úterý bude ve znamení letních teplot, které ale odpoledne a večer vystřídají silné bouřky.

Bouřky mohou někde doprovázet přívalové srážky, kroupy a nárazy větru, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu. Bouřky se očekávají po 14:00 v západní polovině Čech, poté se přesunou na východ.

V pondělí bude většinou oblačno, místy s přeháňkami, zejména na Moravě a ve Slezsku. Ojediněle se mohou přidat bouřky. Přes den naměříme 19 až 23 °C.

Budou padat rekordy

V úterý bude na území České republiky vrcholit příliv velmi teplého vzduchu, teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

Nelze vyloučit, že výjimečně může být pokořena i hodnota 30 °C. Od západu pak přijdou bouřky, občas velice silné.

"Předpokládáme, že se silné bouřky začnou odpoledne vytvářet nejprve v západní polovině Čech, později odpoledne a večer je jejich výskyt pravděpodobný i ve východních Čechách a na Českomoravské vrchovině," uvedl ČHMÚ.

Výstraha platí od úterý 14:00 pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký a Ústecký kraj. Odpoledne v 17:00 pak začne platit i pro kraje Pardubický, Královéhradecký a Vysočina.

Ve středu se citelně ochladí a rtuť teploměru se podle aktuální předpovědi vyšplhá už jen na 14 až 18 °C. V noci pak naměříme 16 až 12 °C. Bude zataženo s občasným deštěm, zpočátku se ojediněle přidají i bouřky. Během dne bude v Čechách oblačnosti od západu ubývat, přestane také pršet.

Obloha zůstane zatažená

Ve čtvrtek bude polojasno, ojediněle se přidají přeháňky. V noci naměříme 10 až  6 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 16 až 20 °C.

V pátek bude polojasno až oblačno, objeví se slabý déšť. V noci teploty klesnou na 9 až 5 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 17 až 21 °C.

Obloha zůstane zatažená i o víkendu, na frontě budou srážky četnější, ojediněle se přidají i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 10 až 5 °C. Přes den naměříme 17 až 21 °C, postupně pak 14 až 18 °C.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy