reklama
 
 

Na horách o víkendu napadne první sníh, v nížinách bude pršet. Mírně se oteplí až příští týden

5. 10. 2017
O nadcházejícím víkendu si užijeme podzimní sychravé počasí, které budou provázet přeháňky a déšť. Na horách se dočkáme prvního sněhu. Teploty se budou pohybovat pouze okolo 13 stupňů a v noci nebo ráno se objeví i přízemní mrazíky. V závěru příštího týdne se ale mírně oteplí a projasní se i obloha.

Praha - Teploty do 14 stupňů Celsia, zatažená obloha a přeháňky, které budou na horách smíšené nebo sněhové. O víkendu se babího léta nedočkáme. V závěru příštího týdne by se ale podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu mělo mírně oteplit a teploty by měly dosáhnout až 19 stupňů.

Ve čtvrtek vydrží oblačná až zatažená obloha. Od severu se bude obloha postupně zatahovat a na většině území budou přeháňky nebo déšť. Teploty přes den vystoupají na 14 až 18 stupňů, na jihovýchodě Moravy až na 21 stupňů Celsia. Od severozápadu bude odpoledne foukat silný vítr, který bude v nárazech dosahovat rychlosti až 90 km/h a na horách dosáhne rychlosti až 110 km/h.

Pátek přinese proměnlivou, převážně velkou oblačnost a na většině území se objeví přeháňky, které budou na horách četnější. V tisíci metrech budou srážky smíšené nebo sněhové. Rtuť teploměru se přes den udrží mezi 9 a 13 stupni Celsia.

V sobotu se dočkáme převážně oblačné oblohy a místy přeháněk. Přeháňky budou na horách četnější a nad 1200 metrů nad mořem budou smíšené nebo sněhové. Večer se bude obloha od severozápadu zatahovat a přijde i déšť. Teploty přes den nepřekročí 14 stupňů Celsia.

Ani neděle nepřinese výraznou změnu počasí. Obloha bude oblačná až zatažená a objeví se občasný déšť nebo přeháňky. K večeru bude oblačnosti i srážek postupně ubývat. Teploty se udrží mezi 9 až 13 stupni Celsia.

V pondělí bude opět převážně zataženo, přidají se i slabé přeháňky, které budou nad tisíc metrů smíšené nebo sněhové. Teploty v noci klesnou až ke dvěma stupňům Celsia a přijdou i přízemní mrazíky. Přes den ale rtuť teploměru vyšplhá až k 13 stupňům Celsia.

Ani zbytek příštího pracovního týdne nás velká změna počasí nečeká. Obloha bude zprvu většinou zatažená a neustanou ani přeháňky. V závěru týdne ale bude obloha až polojasná a teploty vyšplhají až na 19 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 5. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama