Do Česka přišly silné bouřky, hasiči vyjížděli k desítkám zásahů

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 5. 2016 21:36
Česko zasáhly silné bouřky. V Královéhradeckém kraji museli hasiči vyjíždět k desítkám případů. Meteorologové varovali, že bouřky může doprovázet nárazový vítr a krupobití. Na Pelhřimovsku se kvůli přívalovému dešti rozvodnil potok.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Českou republiku zasáhly bouřky. Postupovaly od západu směrem na Moravu a do Slezska.

Meteorologové varovali, že je mohou doprovázet nárazový vítr a krupobití

Kvůli přívalovému dešti se rozvodnily některé malé toky.

Nárazový vítr by mohl dosáhnout 70 km/h, což může poškodit některé lehké stavby, vyvracet stromy a lámat větve. Bouřky mají ustávat v průběhu noci, další ale podle ČHMÚ přijdou v neděli odpoledne.

Silné bouřky postihly část republiky již počátkem týdne a také v sobotu večer, kdy například na Vyškovsku a Hodonínsku přívalové srážky způsobily vytopení několika desítek domů a zanesení ulic bahnem.

Sesunutý svah, zatopená silnice

Napilno měli kvůli bouřce hasiči v Královéhradeckém kraji. Vyjížděli k desítkám událostí. Kvůli svahu, které se po bouřce sesunul na koleje, nejezdí vlaky v úseku Meziměstí a Broumov na Náchodsku, řekl operační důstojník královéhradeckých hasičů.

Policisté na svém webu informovali, že kvůli dešti je zatopená silnice Za Komínem v Trutnově a také komunikace pod železničním přejezdem v Náchodě, kde hasiči odčerpávají vodu. Obě silnice jsou neprůjezdné.

Nový Rychnov na Pelhřimovsku po vydatné bouřce zasáhla lokální povodeň. Hladina potoka, který obcí protéká, se už zvedla o 2,5 metru. Voda zatopila zatím dvě desítky sklepů.

V Rychnově, který má zhruba tisíc obyvatel, stále prší. Zasahují tam hasiči. Vodu z přívalového deště potoky nestíhají pojmout, a tak se žene po silnicích. Radnice zjišťuje rozsah všech dosavadních škod.

Fyzik Ning-jü Liou z floridského Technologického institutu nahrál řádění blesků speciální kamerou rychlostí 7000 snímků za sekundu. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy