Do Česka se vrací zima a sníh. Meteorologové vydali výstrahu, na Šumavě nasněží až čtvrt metru

ČTK ČTK
25. 4. 2016 12:38
Místo jarního počasí přinese konec dubna opět sněžení. Během úterý bude sněžit v polohách nad 900 metrů nad mořem, v západních Čechách lze ale sníh očekávat i nad 500 metry. Na Šumavě spadne za 24 hodin až čtvrt metru sněhu, v Krkonoších až 15 centimetrů. Na horách bude také silněji foukat, vítr má v nárazech dosáhnout až 72 kilometrů za hodinu. Výstraha před sněhem a sněhovými jazyky platí v polohách nad 600 výškových metrů pro Klatovsko, Českokrumlovsko, Prachaticko, Náchodsko, Trutnovsko a Semilsko.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Václav Vostradovský

Praha - V noci bude v západních Čechách sněžit. Na Šumavě může napadnout do rána až osm centimetrů sněhu, přes den pak i v nižších polohách Karlovarského kraje spadne až pět centimetrů nového sněhu. Kvůli teplému zemskému povrchu se ale sníh neudrží. Na horách bude také silněji foukat, vítr má v nárazech dosáhnout až 72 kilometrů za hodinu. Sněžit bude také v Krkonoších. Vyplývá to z dnešních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Od pondělní půlnoci do úterních 18:00 bude podle meteorologů přes území Česka přecházet od severozápadu frontální systém. "V druhé polovině noci na úterý se v západních Čechách vyskytne sněžení, místy i intenzivní, ve vyšších polohách bude v Čechách pokračovat i během dne," uvedl ČHMÚ.

Během úterý bude sněžit v polohách nad 900 metrů nad mořem, v západních Čechách lze ale sníh očekávat i nad 500 metry. Na Šumavě spadne za 24 hodin až čtvrt metru sněhu, v Krkonoších až 15 centimetrů.

Výstraha před sněhem a sněhovými jazyky platí v polohách nad 600 výškových metrů pro Klatovsko, Českokrumlovsko, Prachaticko, Náchodsko, Trutnovsko a Semilsko.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Vláda podpořila uzákonění dohody rodičů o dětech po rozvodu

Poslaneckou novelu občanského zákoníku, která má umožnit dohodu rodičů o opatrovnictví dětí a placení výživného po rozvodu bez rozhodnutí opatrovnického soudu, vláda na dnešním jednání podpořila. Vyplývá to z výsledků jednání zveřejněných na webu. Poslanecká novela je obsahově shodná s loňskou vládní předlohou, kterou ale Sněmovna dosud nezačala projednávat. Poslaneckou verzi by dolní komora podle předkladatelů měla schválit zrychleně už v prvním kole tak, aby novela byla přijata do říjnových sněmovních voleb. Platit by měla od začátku příštího roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy