Česko zažilo mrazivou noc, rekordy padly na třetině míst

ČTK ČTK
25. 6. 2015 10:12
Nejchladněji bylo na šumavské Rokytské slati, kde meteorologové naměřili minus 3,9 stupně Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Čtvrteční noc byla v Česku ještě chladnější než ta předchozí. Rekordní teplotní minima v noci zaznamenalo asi 50 měřicích stanic, tedy téměř třetina míst.

Nejchladněji bylo na šumavské Rokytské slati, kde meteorologové naměřili minus 3,9 stupně Celsia. Mráz zaznamenali také v Jizerských a Krušných horách a Adršpachu.

Další noci už by tak studené být neměly, řekl mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

Minimum za deset let

Mráz na Rokytské slati byl teplotním minimem pro čtvrtek za deset let. Pod tři stupně Celsia pod nulu teplota klesla ještě na šumavské Horské Kvildě, kde teploměr ukázal minus 3,6 stupně.

V Jizerce na Jablonecku teplota klesla na minus 1,7 stupně Celsia, v šumavském Hliništi a krušnohorské Šindelové na minus 0,8 stupně a v Bílém Potoku na Liberecku na 0,6 stupně Celsia pod nulu.

V Adršpachu na Náchodsku meteorologové naměřili minus 0,2 stupně Celsia.

Nejnižší ranní teploty podle Dvořáka klesly na celém území pod deset stupňů Celsia s výjimkou stanice v Klementinu, kde naměřili 10,6 stupně.

V dalším týdnu se oteplí

V nížinách se teploty brzo ráno pohybovaly převážně kolem pěti šesti stupňů, jinde většinou kolem dvou tří stupňů nad nulou.

Noc na čtvrtek tak byla ještě chladnější než noc na středu, kdy rekordní minima měla necelá desítka stanic a na Labské boudě v Krkonoších, Vatíně na Žďársku a Krásném Údolí na Karlovarsku meteorologové zaznamenali slabé přízemní mrazíky. V dalším období už se ale oteplí.

"Takhle studená noc už by v následujících deseti dnech neměla být," řekl Dvořák.

 

Právě se děje

Další zprávy