Česko čeká chladnější týden. Oteplení se chystá po víkendu

Domácí Domácí
18. 8. 2014 14:40
Meteorologové předpovídají teploty lehce nad 20 °C a spíše oblačno.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha – Na předposlední prázdninový týden hlásí meteorologové chladnější počasí s občasnými přeháňkami a teplotami lehce nad dvacet stupňů.

"Zvlněná studená fronta se bude udržovat jižně a východně od našeho území a k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu," předpovídá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle něj se oteplení dočkáme až příští týden.

V pondělí bude obloha většinou polojasná až oblačná. Oblačnosti začne přibývat směrem od západu, místy se dají očekávat přeháňky, na východě ojediněle také bouřky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 22 °C, na Moravě a ve Slezsku až 26 °C. Na horách lze očekávat 16 °C. Vát bude převážně jihozápadní vítr od 4 do 8 m/s, rychlost větru v Čechách a na horách dosáhne místy až 15 m/s.

Nejnižší noční teploty mohou klesnout k 8 °C, na východě však meteorologové předpovídají až 14 °C. Noční přeháňky budou spíše ojedinělé.

Úterý bude zatažené až oblačné, s občasným deštěm, zejména v jihovýchodní polovině území. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 °C, v 1000 metrech na horách kolem 14 °C. Noční teploty se budou držet mírně nad deseti stupni Celsia. Mírný jihozápadní až jižní vítr se v noci změní na západní a jeho rychlost nepřesáhne 4 m/s.

Ve středu se začne vyjasňovat. Meteorologové očekávají oblačno až polojasno, s ojedinělými přeháňkami a mlhami. Odpoledne však od západu budou srážky slábnout a oblačnosti ubývat. Nejvyšší denní teploty nepřesáhnou 22 °C. Nejnižší noční teploty mohou klesnout na 9 °C, na západě až na 7 °C. Vítr bude mírný západní až severozápadní od 2 do 5 m/s.

Čtvrteční a páteční počasí bude ovlivňovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu. Předpověď proto počítá s polojasnou, v pátek skoro jasnou oblohou. Přeháňky, stejně jako mlhy, budou podle nich spíš ojedinělé. Nejnižší noční teploty klesnou opět pod deset stupňů Celsia. Západní až severozápadní vítr do 5 m/s přivane denní teploty do 22 °C.

Na víkend ČHMÚ přílišné zlepšení neslibuje. Bude opět oblačno, přechodně polojasno, s nejvyššími denními teplotami mezi 17 až 21 °C. Přeháňky a bouřky se pravděpodobně vrátí v neděli. Meteorologové však slibují příliv teplého vzduchu od jihozápadu a teploty okolo 25 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy